Lava, Android 10 Go ile Hindistan’da BeU giriş seviyesi akıllı telefonunu piyasaya sürdü


Geçen ay Nokia’nın Hindistan pazarındaki üretim ve diğer operasyonlar için Lava ile ortaklık kurduğunu bildirmiştik. Farkında olmayanlar için Lava, bir zamanlar ülkede en çok güvenilen beşinci marka olan Hindistan’ın yerel markasıdır. Xiaomi gibi markaların alana girmesinin ardından şirket pazarını kaybederken, tamamen iflas etmedi. Yıllarca yeni cihaz kullanılmadıktan sonra, Lava nihayet mezardan çıktı ve şimdi Lava BeU adlı ekonomik akıllı telefonunu piyasaya sürdü.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Lava BeU 6,08 inç ekran, Android 10 Go ve “benzersiz tasarım” ile resmiyet kazanıyor!

Lav BeU

Hintli akıllı telefon üreticisi Lava, Lava BeU adlı yeni bütçe akıllı telefonunu piyasaya sürdü. Cihaz, tek bir Rose Gold renk seçeneğiyle gelir ve kamera modülünde nadir kristal süslemeler bulunur. Ön tarafta, HD + çözünürlüğe ve 19.5: 9 en boy oranına sahip 6.08 inç LCD panel var. Ekranda, ön 8MP selfie sensörünü barındıran bir su damlası çentiği bulunur. Kapağın altında, 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama ile eşleştirilmiş bir Unisoc SC9863A yonga setine bakıyoruz. Bu yeterli değilse, her zaman bir microSD yuvası aracılığıyla genişletebilirsiniz.

Markanın böyle bir yonga setiyle gitmesi alışılmadık bir şeyken, bu fiyat aralığında 2GB oldukça yaygın. Optik açısından, 2 MP derinlik sensörü ile eşleştirilmiş 13 MP birincil sensöre sahip çift kameralı bir modüle bakıyoruz. Modül ayrıca çift tonlu flaştan oluşur. Yazılım cephesinde, cihaz orijinal Android 10’un hafif bir sürümü olan Android 10 Go üzerinde çalışıyor. Cihazın sadece 2GB RAM içerdiği düşünüldüğünde bu mantıklı. Lava BeU, yakıtını içinde paketlenmiş 4.060mAh pilden alıyor. Resmi bir bilgi bulunmamakla birlikte, pilin 10W standart şarjla doldurulması gerekir.

Lav BeU

Cihaz ayrıca bir çift SIM yuvası, bir ses girişi ve FM Radyo ile birlikte geliyor – bunların tümü Hindistan pazarında oldukça popüler. Fiyatlandırmaya gelince, Lava BeU 6,888 INR (yani 93 $) olarak fiyatlandırılıyor. İlgilenen alıcılar, cihaza çevrimiçi ve fiziksel perakendecilerden ulaşabilecekler.

Şirket yakında dört cihaz daha piyasaya sürmeye hazırlanıyor!

Gadgets 360 tarafından yayınlanan bir rapora göre Lava, 5 Ocak’ta dört cihaz daha piyasaya sürmeyi planlıyor. Markanın cihazları birden çok fiyat segmentinde piyasaya sürmesini bekliyoruz. Eski markaların geri dönüş yaptığını görmek güzel olsa da, donanım ve yazılım optimizasyonu seçimi de isabetli olmalıdır.

.

Android 10Android 10 GitAndroid GolavLav 2020Lav akıllı telefonLav BeULava BeU fiyatıLava BeU özellikleri