Küresel 5G telefon gönderileri 2022’de 750 milyon adede ulaşacak – Qualcomm


Tianyi Akıllı Ekolojik Endüstri Zirvesi Forumu’nda Qualcomm CEO’su Steve Molenkov bir konuşma yaptı. Bu konferansa China Telecom’un yanı sıra Huawei, ZTE, MediaTek, Samsung, Xiaomi gibi üreticiler de katıldı. Steve, “Kablosuz iletişim mükemmel bir bağlantı teknolojisi haline geldi, bu nedenle 5G’nin ticari süreci beklendiği gibi hızlanıyor” dedi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Küresel 5G telefon gönderileri

Ek olarak Steve, 2022’ye kadar küresel 5G akıllı telefon sevkiyatlarının 750 milyon birime ulaşacağına inanıyor. Ayrıca, 2023, küresel 5G bağlantı sayısının 1 milyarı aşması bekleniyor. Durum böyleyse, 4G’den iki yıl daha hızlı olacak. 2025’te, küresel 5G bağlantılarının sayısı 3 milyara yakın olacak ve 5G trafiği, küresel mobil ağ veri trafiğinin% 45’ini oluşturacak.

5G ağının gelişimi çok büyük oldu. İşleri biraz yavaşlatan ilk patlama ve komplo teorisine rağmen, gelişme hala çok büyük.

Qualcomm, Üç Yeni 5G RAN Chip Platformunu Başlattı

Qualcomm kısa süre önce, büyük MIMO’yu destekleyen makro baz istasyonlarından kompakt küçük baz istasyonlarına kadar çok çeşitli dağıtım senaryoları için bir dizi 5G ağ altyapısı yonga platformunun piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu hamle ile Amerikan şirketi, Radyo Erişim Ağlarının (RAN) sanallaştırma ve birlikte çalışabilirlik dönüşümünün hücresel ekosistemini hızlandırıyor.

Üç platform şunları içerir:

  • Qualcomm radyo frekansı ünitesi platformu
  • Qualcomm dağıtılmış birim platformu
  • ve Qualcomm dağıtılmış radyo birimi platformu

Üç platform, önde gelen mobil operatörlerin yeni nesil açık yakınsanmış sanal RAN (vRAN) ağlarını dağıtmasına olanak tanıyan ilk çözüm grubudur. Ayrıca, bu platformlar, 5G’nin tam potansiyelini gerçekleştirmek için, iletişim ekipmanı üreticilerini halka açık ağları ve kablosuz kurumsal özel ağları yenilikçi platformlara dönüştürmek için desteklemek üzere tasarlanmıştır.

5G RAN

5G RAN serisi platformu, vRAN ekipmanı ve özelliklerinin dağıtımını ve ticarileştirilmesini hızlandırmak için mevcut ve gelişmekte olan ağ ekipmanı üreticilerini desteklemeye geliyor. Ayrıca, kamu ve özel ağların 5G ihtiyaçlarını da karşılamalıdır. Yukarıda bahsedilen yeni platform, makro baz istasyonlarının ve küçük baz istasyonlarının konuşlandırılması için tamamen ölçeklenebilir ve oldukça esnek bir mimari sağlar. Dağıtılmış birimler (DU) ve radyo birimleri (RU) arasındaki tüm 5G işlev bölme seçeneklerini destekler. Bu, Qualcomm’un küçük baz istasyonlarının 5G RAN platformu ürünlerine yönelik mevcut güçlü eki haline geldi.

Qualcomm, yeni nesil iletişim ekipmanına geçişi hızlandırmak için sektör lideri mobil operatörlerle birlikte çalışıyor. Qualcomm 5G RAN platformunun ilk mühendislik örnekleri 2022’nin ilk yarısında hazır olacaktır.

.

5G5G akıllı telefon gönderimi5G Akıllı TelefonlarGloball 5G telefonla gönderiKüresel 5GQualcomm