Kontrpuan: Samsung, Hindistan akıllı telefon pazarının liderliğini geri aldı


Geçtiğimiz yıl, Samsung, Galaxy A ve M serisi ile mücadele eden orta sınıf işini canlandırmaya karar verdi. Bu cihazlar, yıllarca şirketin uygun fiyatlı telefonlarını ilgi çekici olmaktan çıkaran eski Galaxy Youngs, Primes ve benzerlerinin ötesinde eonlardı. A ve M serisiyle şirket, yalnızca Galaxy S veya Note serisinde bulunan özellikleri getirdi. Şirket, daha iyi akıllı telefonlarla kullanıcının ilgisini bir kez daha fethetti. Şimdi, görünen o ki şirket Hindistan’da akıllı telefon işinin liderliğini geri kazanacak kadar iyi durumda. Counterpoint Research’e göre Samsung’un sevkiyatları, COVID öncesi seviyeleri bile geçerek Q3 2019’a kıyasla% 32 arttı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Şimdiye kadar, akıllı telefon üreticileri bu çeyrekte Hindistan’da 54 milyon ünite sattı. Bu, yıllık% 9’luk bir büyümeyi temsil ediyor. Kıdemli Araştırma Analisti Prachir Shing’e göre, Hindistan akıllı telefon pazarı bir iyileşme yolunda ilerliyor. Sonuçta, kilitleme kısıtlamaları gevşetildi. Ancak, çoğu müşteri hala çevrimiçi kanallardan telefon satın alıyor.

Xiaomi artık Hindistan pazarının mutlak lideri olarak hüküm sürmüyor ve yıldan yıla% 4 düştü. Ancak analistler, Redmi 9 ve Redmi Note 9 serisinin güçlü satışlarının, şirketin gelecek çeyrekte konumunu geri kazanmasına yardımcı olacağını belirtiyor. Üçüncü sırada, Y serisi akıllı telefonlar için güçlü bir talep olan Vivo’ya sahibiz. BBK’nın sahip olduğu başka bir marka olan Realme, ağırlıklı olarak C serisinden bütçe telefonlarına odaklanarak% 4’lük bir artış gördü. Bununla birlikte şirket, orta sınıf segmentinde de güçlü bir performans gördü ve telefonlar sayesinde sevkiyatlarda yıllık bazda% 52 artış elde etti. Realme 6 ve 7 serisi Hindistan’da oldukça başarılı. Beşinci sırada, yıllık% 30 artışla Oppo’muz var.

OnePlus, premium segmentte güçlü, ancak Apple hala lider

Counterpoint Research’e göre OnePlus, “uygun fiyatlı premium” segmentte sağlam bir oyuncu olmaya devam ediyor. OnePlus 8 oldukça başarılı oldu, ancak OnePlus Nord da iyi sonuçlar elde ediyor. Şirketin birinci sınıf orta sınıf telefonu, 20.000 INR ila 30.000 INR fiyat etiketi arasındaki cihazları kapsayan segmentinde en çok satan cihazdır. Bununla birlikte, INR 30.000+ segmentinde Apple, iPhone SE (2020) ve 11 satışıyla OnePlus’ı geride bıraktı. Artık iPhone 12, şirketin performansını daha da artırmalıdır.

Özellikli telefon segmentindeki şirketler de yıllık bazda% 5 artış sağladı. Bu bölüm Itel tarafından yönetilmektedir. Samsung ikinci sırada geliyor ve onu Lav takip ediyor. Farkında olmayanlar için Itel, Infinix ve Tecno markalarının kardeş şirketi olan Transsion Holdings holdinginin bir parçasıdır. Bu şirketler, yıllık bazda% 73 oranında artış kaydetti. 2020’nin 4. çeyreğinde Hindistan, ekran modülleri ve dokunmatik panellere 10 Temel Özel Görev uygulayacak. Bu muhtemelen ithal telefonları etkileyecektir. Ancak Counterpoint, bu hareketin Hindistan’daki yerel üretimi daha da sağlamlaştıracağını belirtiyor.

Şimdi, genel akıllı telefon işine dönersek, Samsung’un liderliğini korumak için nasıl hareket edeceğini ve Xiaomi’nin konumunu geri almak için nasıl tepki vereceğini merak ediyoruz.

.

akıllı telefon pazarıelmaGerçek benHindistanHindistan akıllı telefon pazarıHindistan'da Samsung akıllı telefon liderikontrpuan araştırmasıoneplusoppoSamsungvivoxiaomi