Kalp Kıran Haberler: Honor Play, Android 10 tabanlı EMUI 10’u almayacak


Huawei, geçen yıl bir oyun amiral gemisi akıllı telefonu olarak Honor Play’i piyasaya sürdü. Oyun sırasında performansı artıran birkaç yazılım aracı olan, şirketin GPU Turbo teknolojisine sahip ilk akıllı telefon oldu. Özellik, Honor Play’den sonra Honor ve Huawei akıllı telefonlarına getirildi. Dahası, birçok şirket bu özelliği cep telefonları arasında kopyaladı. Honor akıllı telefonlarının bu oyun serisinin destekçileri, bu yıl bir halefi bekliyor. Ancak Huawei, Honor Play’deki Kirin 970 ile eşit olmayan bir Kirin 710 ile Honor Play’i piyasaya sürdü. Maalesef bu Honor Play sahipleri için en kötü haber değil, özellikle EMUI 10 güncellemesini beklemek için.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Honor Play, Android 10 tabanlı EMUI 10 güncellemesini almayacak

Bir cıvıldamak Honor India hesabından, 2018 Akıllı Telefonun EMUI 10 güncellemesini almayacağı ortaya çıktı. EMUI’nin en son sürümü de akıllı telefonu Android 10’a yükseltecekti. Bir kullanıcı Android 10 güncellemesinin yakında Honor Play için gelip gelmeyeceğini sordu, resmi Honor India hesabı “… ..EMUI 10.0 / Android Q olmayacak “en iyi performans için daha yüksek donanım özellikleri” gerektirdiğinden, “donanım sınırlamaları” nedeniyle telefon için kullanılabilir “.

Hepimiz bunun en kötü bahaneler olduğunu biliyoruz. Sonuçta Kirin 970, 2019 standartlarında bile sağlam bir performans sunar. Twitter kullanıcısı da bunun hiç mantıklı olmadığını söyledi. Honor 8X, çok daha az güçlü Kirin 710 ile birlikte gelir ve EMUI 10 güncellemesi alacak. Ayrıca, aynı Kirin 970 ile gelen ve Android 10 güncellemesini de alacak olan Huawei P20’ye sahibiz. Ayrıca Honor 10, V10 ve View 10 gibi eski cihazların örneklerine de sahibiz, hepsi en son Huawei güncellemesini alacak.

EMUI 10

Birkaç Honor Play sahibi, Tweet’i hayal kırıklığına uğratarak yanıtladı. Onlara göre, bu korkunç destek nedeniyle artık Honor akıllı telefonlarını satın almayacaklar. Honor Play, Temmuz 2018’de Android 8.1 Oreo ile geldi ve daha sonra Android Pie aldı. Huawei’nin kalbinde bir değişiklik olmadığı sürece onunla ölecek.

.

Android 10emuiEMUI 10EMUI 10 GüncellemesiHuaweikirin 970OnurOnur Oyunu