Jelly 2, Android 10 ile Çalışan Dünyanın En Küçük Akıllı Telefonu Geliyor


Bugün Unihertz, yeni bir kitle fonlaması ürünü olan Jelly 2’yi piyasaya sürdü. Gerekli fonları toplarsa, Android 10 sisteminde çalışan dünyanın en küçük 4G akıllı telefonu olacak.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Jelly 2, Unihertz’in ilk akıllı telefonu Jelly’nin halefidir. Orijinal Jelly 2017’de piyasaya sürüldü. 2,45 inç ekran kullanıldı. Dürüst olmak gerekirse, bu yumuşak klavyesini neredeyse kullanılamaz hale getirdi ve kötü bir pil ömrüne neden oldu. Bu anlamda yaklaşan Jelly 2, bu eksiklikleri göz önünde bulundurarak her ikisini de düzeltti.

Jöle 2

“3 inç ekran, 2 kat daha uzun pil ömrü, yükseltilmiş kamera sistemi ve GPS sensörleri ile dolu olan Jelly 2, kredi kartı boyutunu korurken önceki Jelly’den daha çok hit özellik sunuyor. Bu 4G mini akıllı telefon, normal hücrenize eşlik edecek bir cihaz görevi görecek şekilde tasarlanmıştır; bu, geceleri dışarıda, egzersiz yaparken veya tam boyutlu akıllı telefonunuzdan bir mola verirken daha kolay kullanabilirsiniz. “

Jelly 2’de Neler Değişti?

Ayrıca Jelly 2, daha büyük 3 inç 480 × 384 ekran kullanır. Halen çok küçük olmasına rağmen,% 20 boyutunda bir artış büyük bir fark yaratıyor. Dolayısıyla bazı hafif yazma işlemleri hala mümkündür. Ancak, küçük ekranlı bir akıllı telefon satın alırken yazı yazmanın zorunlu olmadığını da belirtmeliyiz.

Daha büyük bir ekrana yükseltildiğini söylerken standart bir Android akıllı telefon olduğunu kastetmiyoruz. Jelly 2, hala inanılmaz derecede küçük boyutta. Ancak, kullanıcıların canlı renkler ve keskin ayrıntılarla filmlerin, oyunların ve daha fazlasının keyfini çıkarmasını sağlayan 326 PPI ile üstün bir görsel kalite sunar.

Jöle 2

Jelly 2 Temel Özellikleri

Performansa gelince, Jelly 2, kaputun altında bir MediaTek Helio P60 işlemci ile birlikte geliyor. Bu orta sınıf bir yongadır, ancak sınırlı yeteneklere sahip bir akıllı telefon için yeterli olmalıdır. Sonuçta, bu kadar küçük bir ekranla, sert çekirdekli çoklu görevi denemeye değmez. Makine 2000mAh bataryaya sahiptir. Standart Android telefonlarla karşılaştırıldığında küçüktür. Ancak küçük gövdesini ve küçük ekranını hesaba kattığımızda, fazlasıyla yeterli.

Şaşırtıcı bir şekilde, her iki tarafta da kamera sensörleri var. Ön tarafta 8 MP selfie kamera bulabilirken, arka tarafta 16 MP tek kamera bulunuyor.

Güvenlik nedenleriyle arka tarafta parmak izi tanıma modülü bulunmaktadır. Ancak bu telefonu zaten test etmiş olanlar, deneyiminin çok kötü olduğunu söylüyor. Oraya hiç koymamak daha iyidir.

Diğer yönlerden bu telefonun kalınlığı 16,5 milimetre yani eldeki bir çakıl taşı gibi. Telefonun yerleşik 6GB RAM ve 128GB depolama alanı vardır. Bir kulaklık jakına sahiptir, bu nedenle onu kompakt bir MP3 çalar olarak kullanabilirsiniz.

Jelly 2, Kickstarter’da 129 $ olarak fiyatlandırılır ve bir yedek makine olarak kabul edilebilir.

.

Helio P60JöleJöle 2Unihertz