İşte yakında çıkacak Huawei P50 Pro’nun ilk görüntüsü


Bugün, muhtemelen Huawei P50 Pro olarak adlandırılacak olan Huawei’nin yaklaşmakta olan amiral gemisi akıllı telefonunun ilk görüntüsü web’de ortaya çıktı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bunlar resmi olmayan renderlar olsa da Huawei tarafından tescil edilmiş bir patentten alınan görsellere dayanılarak oluşturulmuşlardır, bu yüzden resimdeki tasarım tamamen temelsiz değildir.

Resme bakılırsa, Huawei P50 Pro’nun ana tasarım özelliği arka kamera olacak; bir taraftan kesilmiş bir daire içinde yer alacaktır. Ana kamera ünitesi dört sensör içerir.

Daha önce, Huawei’nin bir sonraki amiral gemisi akıllı telefon serisini 2021’in ilk yarısında piyasaya sürmeyi planladığına dair haberler vardı. Kaynak, Huawei’nin Huawei P50 için Kirin 9000 SoC’yi kullanacağını iddia ediyor.

Ek olarak, raporda Huawei P50 için ekran tedarikçilerinin Samsung Display ve LG Display olduğu belirtiliyor. Görünüşe göre, şimdi üretime hazırlanıyorlar. Kaynak ayrıca Samsung Display ve LG Display’in Huawei P50 için kesinlikle ekran tedarik edeceğini ekliyor; ancak Huawei Mate 50 serisi için sipariş alıp almayacakları bilinmiyor.

Huawei, Huawei P50 serisini H1 2021’de piyasaya sürecek

Huawei, şirketi hem donanım hem de yazılım alanında sürdüren ABD Hükümeti yasağı nedeniyle akıllı telefon bölümünde büyük bir etki yaşadı. Yasak 2019’dan beri var ve şirket sonuçlarından kurtulmayı başardı. Ancak 2020’de işler biraz daha karmaşık bir hal aldı. Şirket, HiSillicon yonga seti bölümüne erişimini kaybetti. 5nm yongaların gerçek tedarikçisi olan TSMC artık şirketle başa çıkamıyor. Huawei hala akıllı telefon segmentinde hayatta kalmak için elinden gelenin en iyisini yapıyor ve yakın zamanda Kirin yonga setlerini kullanan son cihazlar olarak Huawei Mate 40 serisini piyasaya sürdü. Şimdi, şirketin amiral gemilerini piyasaya sürmeye devam etmesi için üçüncü taraf yonga seti üreticilerine güvenmesi gerekecek. Sorunlara rağmen şirket, 2021’in ilk yarısında Huawei P50 amiral gemilerini piyasaya sürmeyi planlıyor.

TheElec’in bir raporuna göre Huawei, 2021’in ilk yarısında P Serisinin bir sonraki versiyonunu başlatmayı planlıyor. Raporda ayrıca Huawei’nin 5nm tabanlı Kirin 9000 yonga setini kullanacağı belirtiliyor. Sonuçta bu bir sürpriz, Huawei’nin tedarikin tamamını Mate 40 serisine yönlendirdiğini gösteriyordu. Huawei Tüketici İşletmesi CEO’su Yu Richard, bir önceki açıklamasında Huawei Mate 40 Serisinin Kirin SoC kullanan son model olabileceğini söylemişti.

Samsung ve LG, Huawei P50 ekranlarını tedarik edecek

Yonga setinin yanı sıra, Huawei P50 ekran tedarikçilerinin Samsung Display ve LG Display olduğunu belirten raporlar. Her iki firma da şu an itibariyle üretime hazırlanıyor. Bu ekranların çözünürlüğü ve gerçek tasarımı şu anda belli ki bir muamma. P50 siparişleri kesindir. Ancak rapor, bir sonraki Mate 50 serisi için de sipariş alıp almayacakları konusunda bir netlik olmadığını söylüyor.

Huawei, kullanıcı tabanını sağlam akıllı telefonlarla korumak istiyor ve adını amiral gemisi segmentinde rekabetçi oyuncular olarak korumak istiyor. Şirket, birkaç yıl önce yaklaşık 44 milyon amiral gemisi akıllı telefon satarak neredeyse Samsung’a ulaştı. Ayrıca 2019 için tüm gönderi sıralamasında Apple’ı geçti. İlk tahminlere göre şirket 2020’de anlamlı bir düşüş yaşadı. Çinli müşteriler Huawei’yi hemen hemen desteklerken, cihazları artık Global pazarlarda neredeyse alakasız. Global bir müşteri için Google Apps olmayan bir cihaza sahip olmak zordur.

Huawei’nin tüm kısıtlamaları aşmanın bir yolunu bulup bulmayacağını görmek için beklemeliyiz. Şirket, Biden’ın yönetiminde biraz rahatlama görebilir, ancak bunu sadece zaman gösterecektir.

.

Huawei P50 ProHuawei P50 Pro fotoğraflarıHuawei P50 Pro konseptiHuawei P50 Pro sızıntılarıHuawei P50 Pro tasarımıHuawei P50 Pro yorumlarıP50 Pro