İşte Android 11 güncellemesini alan ilk Pixel olmayan telefon seti


1 Haziran’da bazı Pixel cihazlar için yanlışlıkla Android 11 beta 1’in yayınlanmasının ardından, Google dün Pixel cihazlar için bu güncellemenin resmi sürümünü duyurdu. Şu anda Google Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4 ve Pixel 4 XL bu güncellemenin ilk uygulayıcılarıdır. Pixel cihazların Android 11 beta sürümünü ilk alanların olacağını hepimiz biliyoruz. Ancak, diğer Android cihazlar da aynı şeyi takip edecektir. Pixel cihazlar için bu güncellemenin resmi olarak yayınlanmasından önce, birçok Android üreticisi bu güncellemeyi onayladı. Şimdi, Android’in en son güncellemesini aldığı onaylanan üreticilerin ve akıllı telefonların listesine bakalım.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Android 11

Xiaomi

 • Xiaomi Mi 10 serisi (Mi 10 / Pro)
 • Poco F2 Pro

Gerçek ben

 • Realme X50 Serisi (X50 / Pro)

Oppo

 • Oppo Find X2 Serisi (X2 / Pro’yu Bulun)

OnePlus

 • OnePlus 8 Serisi (OP8 / Pro)

Bunlar yakında Android 11 beta sürümünü alacak bazı Android telefonlar. OEM’ler bu cihazlar için güncellemeyi onayladı. Maalesef zaman çerçevesi yok. Bu, güncellemenin bu cihazlar için tam olarak ne zaman geleceğini bilmediğimiz anlamına gelir.

Xiaomi’nin son onayı Poco F2 Pro’dur. Dün Poco resmi Twitter kullanıcı adı Poco F2 Pro’nun yakında Android 11 Beta 1’i alacağını doğruladı. Daha önce MIUI, Xiaomi Mi 10 ve Xiaomi Mi 10 Pro’nun yakında Android 11 Beta 1 güncellemesini alacağını doğruladı. Ancak, Android 11’i erken benimseyenlerin ilk grubunun Çin’de olacağı belliydi.

Android 11 Beta 1’in bazı özellikleri şunlardır:

 • Görüşme bildirimi

Android 11’in üst kısmındaki bildirim çubuğu, bir diyalog bildirim seçeneği sunar. Bildirime girdiğinizde, onu bir balon olarak açabilir ve ana ekranda bir konuşma kısayolu oluşturabilir veya bir hatırlatıcı ayarlayabilirsiniz.

Google bunu geliştirici seçeneklerine eklediğinde kabarcıklar zaten Android 10’da ortaya çıktı. Android 11’de Google, kabarcık bildirimlerini etkinleştirmek için yeni bir alt menü ekledi. Bu alt menü Ayarlar – Uygulama Bildirimi – Bildirimler – Balon içinde bulunur.

Android 11’de klavye, tarayıcının otomatik doldurma şifresine benzer şekilde uygulamaya özel içeriği otomatik olarak doldurabilir.

Medya kontrolü, kullanıcıların diğer ses ve video içeriği çıkış cihazlarına daha kolay geçiş yapmasına olanak tanır. Android 11, bildirim çubuğuna Pixel Buds gibi diğer cihazlarla hızlı bir şekilde bağlanabileceğiniz bir medya kontrol merkezi ekledi.

Android 11, kullanıcıların mikrofonlara, kameralara ve coğrafi konumlara erişim isteyen uygulamalara tek seferlik kullanım izinleri vermesine olanak tanır. Bir dahaki sefere erişilmesi gerektiğinde uygulamanın ilgili izinleri tekrar istemesi gerekir.

 • Yeni güç menüsü önizleme arayüzü, kart ve geçiş ve cihaz kontrolünden bahsediyor

 • Ana ekran başlatıcı uygulaması için önerilen ayarlar

 • GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİ, MEDYA KONTROLLERİNİ HIZLI AYARLARA TAŞIYIN

Google Android 11

 • Hızlı Ayarlar’da medya denetimlerini etkinleştirmek için geliştirici seçeneği

Android 11 Beta
 • Cihaz kontrolleri, cüzdan ile “Güç Menüsü” ayarlarını özelleştirin

Android 11 Beta
 • Pixel Launcher yuvası için yeni uygulama önerileri

Android 11 Beta

Bunlar, Android 11 Beta 1’in sadece bazı açıklamaları ve resimleri. Google’ın bu yeni Android sistemi tabii ki başka özelliklerle birlikte geliyor. Şimdilik sadece Pixel cihazları bu güncellemeyi alıyor. Yine de, bu güncellemenin diğer Android akıllı telefonlara ulaşmaya başlaması uzun sürmez. Tabii ki, OEM’ler kendi ince ayarlarını ekleyecek, böylece saf Android’den bazı farklılıklar olacak. Benim için konuşma bildirimi ve klavye ayarı harika görünüyor. Bu özelliklerden hangisi size hitap ediyor? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin

.

Android 11 güncellemesiAndroid 11'i erken benimseyenlerPiksel olmayan cihazlar için Android 11 güncellemesi