iPhone 13 / Pro, Wi-Fi 6E ve 6GHz frekans bandını destekleyebilir


Apple ancak yakın zamanda iPhone 12 serisini piyasaya sürdü. Bu, iPhone 12 serisinin hala aylarca uzakta olduğu anlamına geliyor. Bununla birlikte, bir akıllı telefonun geliştirilmesi bazı durumlarda uzun yıllar alır. Bu nedenle sızıntıların çok erken olması sürpriz değildir. Halihazırda piyasada bulunan ve iyi giden iPhone 12 ile içeriden birinin dikkati artık iPhone 13’tedir. Barclays analistleri, Blayne Curtis, Thomas O’Malley, Tim Long, bir dizi Apple tedarikçisiyle görüştü. Tartışmalardan, iPhone 13’ten bir dizi beklentiyi özetlediler.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


iPhone 12 Mini

Analistler yeni başlayanlar için iPhone 13 / Pro modellerinin öne çıkmasını bekliyor Wi-Fi 6E. Wi-Fi 6E, Wi-Fi 6 özellikleri ve yetenekleri sağlar, 6GHz frekans bandına uzanan daha yüksek performans, daha düşük gecikme ve daha hızlı veri hızları dahil. Ek spektrum, mevcut 2,4 GHz ve 5 GHz Wi-Fi’nin ötesinde daha fazla hava sahası sağlayacaktır. Bu, Wi-Fi 6E özellikli cihazlar için daha yüksek bant genişliği ve daha az parazit sağlayacaktır.

Yonga üreticisi Broadcom’da bir yönetici olan Vijay Nagarajan, Ocak ayında “6 GHz bandı, Wi-Fi kullanıcıları için son 20 yılda belki de en yıkıcı nimet olacak” dedi. “Bu spektrum alanı, Wi-Fi ile birleştiğinde, henüz icat etmediğimiz akıllı telefonlar, AR / VR cihazları ve giyilebilir cihazlarda yeni tüketici deneyimlerini güçlendirecek.”

Wi-Fi 6 artı 6 GHz spektrumu oyunun kurallarını değiştirir

Cisco yöneticisi Jayanthi Srinivasan, “Wi-Fi 6’nın 6 GHz spektrumuna doğru büyümesi iki nedenden dolayı oyunun kurallarını değiştiriyor: ek kanalların kullanılabilirliği ve nihayet AR ve VR gibi yüksek bant genişliğine sahip uygulamalar için 160 Mhz kullanabilme yeteneği,” dedi.

Bu yılın başlarında, ABD FCC, US 6GHz bandının 1200MHz spektrumunu lisanssız kullanım için uygun hale getirmek için bir kuralı kabul ederek Wi-Fi 6E özellikli cihazların piyasaya sürülmesinin önünü açtı. Hem Apple iPhone 11 hem de iPhone 12 serisi, Wi-Fi 6’nın standart, 6GHz olmayan sürümünü destekler. Bu, iPhone SE 2 için de geçerlidir.

Analist ayrıca ses yonga üreticisi Cirrus Logic’in en azından bazı iPhone 13 modelleri için yeni güç dönüştürme yongaları sağlayacağına inanıyor. Bununla birlikte, bu hareketin açık tüketici odaklı faydaları olup olmayacağı belirsizdir.

İPhone 13’ün en az 10 ay uzakta olduğunu unutmamak önemlidir. Bu, bu cihazlarla ilgili herhangi bir onay olmadığı anlamına gelir. Aslında, “iPhone 13” adı bile kesin olmayan bir addır. Şirket, “iPhone X” ile yaptığı gibi farklı bir şey yapmayı seçebilir.

.

Apple iPhone 13Apple iPhone 13 ProApple iPhone 13 serisiiPhone 13iPhone 13 pro