iPhone 13 ilk kez yumuşak piller kullanacak


Yaklaşan Apple yenilikleri hakkındaki sızıntılar konusunda uzmanlaşmış tanınmış Tianfeng International analisti Ming-Chi Kuo, önümüzdeki sonbaharda piyasaya çıkması gereken iPhone 13 akıllı telefonlar için başka bir tahmin yaptı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


iPhone 13 ilk kez yumuşak piller kullanacak

İPhone 13 serisi akıllı telefonların, maliyetleri azaltacak ve yerden tasarruf etmeye yardımcı olacak yumuşak pil teknolojisini ilk kullananlar olacağını belirtti. Jialianyi, Xinxing ve Huatong bu tür pilleri tedarik edecek. Bununla birlikte Jialianyi, iPhone 13 ve iPhone 13 mini için yumuşak piller tedarik edecek.

Daha önce aynı kaynak, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’in f / 1.8 diyafram açıklığına ve otomatik odaklama sistemine sahip ultra geniş açılı lensler alacağını söylemişti.

Tedarikçi tarafında, Largan ve Yujingguang, iPhone 13 serisi akıllı telefonlar için ultra geniş açılı kameralar tedarik etmeli; ikincisi siparişlerin yaklaşık% 30’unu oluşturmaktadır.

Min-Chi Kuo, iPhone SE 3’ün 6 inç ekran ve Touch ID alacağını da duyurdu.

İPhone 13 serisinin ilk detayları

Söylenti ve sızıntıların 2021 iPhone sezonu olduğu açıklandı. İPhone 13 ile ilgili ilk ayrıntılar, saygın bir içeriden Mig-Chi Kuo tarafından ortaya çıktı. Cupertino şirketinin ürünleri ile ilgili doğru tahminler sayesinde büyük ölçüde popülerlik kazandı. Kendisine sunulan bilgilere göre iPhone 13 serisi, iPhone 12’ye benzer bir tasarım ve boyutlar alacak.

Önümüzdeki yıl, yeni seride dört model olacak: iPhone 13, 13 Pro, 13 Pro Max ve 13 mini. İPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’in ana kamerada f / 1.8 diyafram açıklığına ve otomatik netlemeye sahip yeni bir geniş açılı sensör almasını bekliyoruz.

iPhone 12

Böyle bir yenilik, önceki modellere kıyasla fotoğrafların kalitesini etkilemelidir; f / 2.4 diyafram açıklığına sahip bir sensör alan ve bir otomatik odaklama sistemi olmayan. İPhone 13 için ana lens tedarikçisi Tayvanlı Largan Precision şirketi olarak kalacak; bu, yeni geniş açılı sensör için tüm siparişlerin% 70’ini oluşturacak.

Belki iPhone 13 serisi modelleri 120 Hz yenileme hızına sahip ProMotion ekranlar alacak. Bir LTPO (düşük sıcaklıklı polikristalin oksit) paneller olmalıdır. Büyük olasılıkla, yeni cihazlar TSMC tarafından 5 nanometre işlem teknolojisi kullanılarak oluşturulan en son A15 Bionic çipi alacak. Ve ayrıca, iPhone 13 serisinin daha büyük modeli 1 TB flash sürücü sunabilir.

.

Apple iPhone 13iPhone 13iPhone 13 ayrıntılarıiPhone 13 miniiPhone 13 piliPhone 13 proiPhone 13 pro maxiPhone 13 sızıntılarıiPhone 13 teknik özellikleri