iPhone 12, ters kablosuz şarj özelliğini gizler


Bu ayın başlarında Apple nihayet iPhone 12 serisinin paketlerini çıkardı. Her zamanki üçlü cihaz yerine, şirket bir iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro ve 12 Pro Max tanıttı. 12 Mini, eski nesillerin küçük form faktörünü kaçıran tüm Apple hayranları için bir rahatlama olarak geliyor. Yeni cihazlar, dünyanın ilk 5nm yonga seti olan Apple A14 Bionic ve bazı iyileştirmelerle geldi. Ancak FCC listesi, iPhone 12 serisinin belirli bir özelliğinin şirket tarafından uykuda bırakıldığını ortaya koyuyor – ters kablosuz şarj.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bir FCC dosyalamasına göre, iPhone 12 ailesi bir kablosuz şarj özelliğini saklıyor. Birkaç Android cihazda zaten mevcut olan bu özellik nihayet madalyonun iOS tarafına gelecek mi? Geçtiğimiz yıllarda iPhone 11 ailesinde bu özelliğe dair söylentiler yayılıyordu. Ancak Apple, son test aşamasında bu özelliği kaldırmaya karar verdi. Bir sökülme, ters kablosuz şarj için gerekli tüm donanımın mevcut olmadığını ortaya çıkardı. İlk olarak Jeremy Horwitz tarafından tespit edildi. FCC’ye göre iPhone 12, normal Qi şarj cihazlarıyla ve ayrıca aksesuarları şarj edebilen yeni bir “360 kHz’de şarj işlevi” ile çalıştığını söylüyor.

Apple, AirPods 3 ve Pro 2’nin piyasaya sürülmesi için yeni özelliği tutuyor olabilir

Görünüşe göre, bu yıl iPhone 12 serisi, bu özelliği artırmak için gerekli tüm donanımı bir araya getirecek gibi görünüyor. Maalesef şu anda her şey Apple’a bağlı. Cupertino tabanlı iPhone üreticisi henüz bu özellik hakkında yorum yapmadı. Şimdilik, bu özelliğin çalışıp çalışmadığını bile bilmiyoruz. Şimdilik en makul senaryo, Apple’ın bu işlevi AirPods 3 ve AirPods Pro 2 geldiğinde etkinleştireceği. Sonuç olarak, kullanıcılar bu işitme cihazlarını iPhone’ları aracılığıyla kablosuz olarak şarj edecekler. Şirket, yeni AirPods lansmanı için büyük haberi tutuyor olabilir.

Apple'ın iPhone 12'si kablosuz olarak iki kat daha hızlı şarj edebilir, ancak yalnızca bir MagSafe şarj cihazı ile - The Verge

İkinci olasılık, Apple’ın mevcut iPhone’ların bu özelliğini basitçe azaltmasıdır. Donanım orada, ama belki de işlevsellik şirketi tatmin etmedi. Yeni iPhone’lar piyasadaki en iyi pillere sahip değildir, bu nedenle bu piller, akıllı telefonun dayanıklılığından büyük bir fedakarlık etmeden AirPod’ları şarj etmek için yeterli olmayabilir. Durum buysa, kullanıcıların iPhone’larda ters kablosuz şarjı görmesi için 2021’e kadar beklemesi gerekecek.

Şimdilik, daha fazla ayrıntı ve yeni özelliğin olası bir onayı için beklememiz gerekecek.

.

AirPods 3AirPods Pro 2Apple AirPods 3Apple AirPods Pro 2elmaiPhone 12iPhone 12 kablosuz şarjiPhone 12 MagSafeiPhone 12 Ters Kablosuz Şarjkablosuz şarj etme