iPhone 12 Mini 5,4 inç OLED ekranla geliyor


Bir Apple meraklısıysanız, o zaman belki de Eylül ayının en tuhafını yaşarsınız. Devam eden salgın ışığında alışılmadık bir yıl için alışılmadık bir ay. Gerçek şu ki, bu ay bir iPhone piyasaya sürülmesini bekleyen tüm hayranların, şirket yeni akıllı telefonlarını normal programa göre zamanında bitirememesi nedeniyle Ekim ayına kadar beklemek zorunda kalacak. Yeni bir iPhone 12 cihaz setini bekliyorduk ve şimdi 5,4 inçlik yeni çıkacak küçük model için biraz ışık var.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Yeni bir sızıntıya (üzerinden) göre, en küçük iPhone “iPhone 12 Mini” olarak adlandırılacak. Sızıntı yapan kişi, ilginç bir şekilde, daha önce “iPhone 12 Max” olarak adlandırılan cihazın artık “iPhone 12” olarak piyasaya çıkacağını belirtiyor. Gördüğümüz gibi, Apple, en küçük cihaz için yeni bir adlandırma şeması sunarak akıllı telefonları aşağı çekiyor. Ne de olsa bu büyük bir sürpriz değil, şirket bu yılki sürüm için dört yeni cihaz planlıyor. Bu nedenle şirket, dördüncü cihazı yeni bir isimle piyasaya sürüyor.

“Mini” isimlendirmesinin Cupertino merkezli firma için tamamen yeni olmadığını belirtmek gerekir. Mini’yi iPad ve Mac bilgisayar serilerinde zaten kullanıyor. Şirket geçmişte iPod Mini modellerini bile tanıttı. Bu nedenle, bu son ekin akıllı telefon serisine ulaşması birkaç yıl almış olsa da bir iPhone 12 Mini’yi görmek o kadar da şaşırtıcı değil. Şirket büyük olasılıkla iPhone 12 Pro ve Pro Max soneklerini 6.1 inç ve 6.7 inçlik gelecek modeller için saklayacak. Bu isimler geçen yıl iPhone 11 serisiyle tanıtıldı.

A14 Biyonik, 5G bağlantısı, 60 Hz yenileme hızı ve daha küçük çentik

Tüm yeni iPhone, şirketin ilk 5nm yonga seti Apple A14 Bionic ile piyasaya sürülecek. Performanstaki kazanımlar artımlıdır, ancak enerji tüketiminde büyük bir artış bekleyebiliriz. Güç açısından verimli yonga setinin yanı sıra, 5G ağlarının çarpıcı hızlarında gezinen ilk iPhone’lar olacaklar.

iPhone 12 Serisinin 'iPhone 12 mini', 'iPhone 12,' iPhone 12 Pro 've' iPhone 12 Pro Max 'Olarak Adlandırıldığı Söylentiler - MacRumors

Maalesef Apple, yüksek yenileme hızına sahip ekranlar isteyenler gibi son trendlerde gezinmeyecek. Tüm yeni iPhone’lar 60Hz yenileme hızına sahip OLED ekranlar içerecek. Bununla birlikte, ekranın üst kısmında daha fazla durum simgesine izin vermek için daha küçük çentiklere sahip oldukları söyleniyor. Şirketin iPhone X ile tanıtılan geniş çentikte ayarlamalar yaptığını ilk kez göreceğiz. Ne yazık ki yeni cihazların şarj tuğlasıyla gelmeyeceği söyleniyor. Bu kesinlikle bazı kullanıcıları öfkelendirecektir.

.

A14 BiyonikApple akıllı telefonlarApple iPhoneApple iPhone 12 serisielmaiPhone 12iPhone 12 MiniiPhone 12 ProiPhone 12 Pro MaxiPhone 12 serisi