iPhone 12 çerçeveleri çok keskindir ve kullanıcılara zarar verebilir


On yıl önce Apple, günümüz için uyumlu ve şık görünen iPhone 4’ü yarattı. Bu yıl iPhone 12’yi yaratırken şirket, eski cihazı hatırladı ve yeni ürünlerinde tamamen aynı tasarımı sunmaya karar verdi, ancak ekran ve kasanın boyutları için bazı ayarlamalar yapıldı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Tartışmalı çözümlerden biri de kesik uçlardır. Bazıları, iPhone 12 durumunda, şirketin cihazın ergonomisi ve kullanılabilirliği dikkate alınmadan öne çıkmaya çalıştığını düşünüyordu. Şimdi, kullanıcıların bu kenarları gizlemek ve avuçlarında yara izi kalmasını önlemek için yeni cihazları bir kutuya koymaları gerekiyor gibi görünüyor.

İPhone 12’yi ilk satın alanlar arasında; cihazın kenarlarının keskin olduğu ortaya çıkanlar vardı. Kanıt fotoğrafları yepyeni iPhone’un kullanımından sonra ağda görünmeye başladı. Kasanın keskin kenarlarının bıraktığı izler avuç içlerinde kalıyor. Kesik ve yaraların kanaması bile var.

Ancak yeni iPhone 12 serisi akıllı telefonlarını savunan ve sorunun abartıldığını iddia edenlerin sayısı da çoktu.

Keskin kenarlarla ilgili sorun hayali olabilirse, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’nun özerkliği hakkındaki şikayetler sağlam temellere dayanmaktadır. Bu nedenle, bir dizi kullanıcı yeni öğelerin günün sonuna kadar hayatta kalmadığını iddia ediyor.

İşte iPhone 12 serisinin RAM miktarı ve pil kapasitesi

Bu, 2020 iPhone amiral gemilerinin pil kapasitesi:

  • iPhone 12 mini – 2227 mAh
  • iPhone 12-2851 mAh
  • iPhone-12 Pro – 2815 mAh
  • iPhone 12 Pro Max – 3687 mAh

İPhone 12 ve iPhone 12 Pro Max söz konusu olduğunda, bir düşürme ile uğraşıyoruz. Karşılaştırma için, iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Max sırasıyla 3.110mAh ve 3.969mAh pillere sahipti. Özerklik açısından Apple, 5nm A14 Biyonik çipin enerji verimliliği üzerine bir bahis oynadı.

RAM miktarından bahsedersek, kuvvetlerin hizalanması aşağıdaki gibidir:

  • iPhone 12 mini – 4 GB
  • iPhone 12 – 4 GB
  • iPhone-12 Pro – 6 GB
  • iPhone 12 Pro Max – 6 GB.

Daha genç iki iPhone 12 modelinin iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max ile aynı miktarda RAM aldığı ortaya çıktı. Ancak eski modeller RAM miktarını 6 GB’a çıkardı. Ve objektif olalım ki, görevlerin büyük çoğunluğu için bu kadar RAM yeterli.

.

Apple iPhone 12Apple iPhone 12 ProiPhone 12iPhone 12 çerçeveiPhone 12 keskin çerçeveiPhone 12 keskin kenarlarıiPhone 12 Pro