iPhone 12 Ceramic Glass, iPhone 11 Pro gibi 279 dolara mal olacak


Apple, geçen hafta iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro ve 12 Pro Max şeklinde dört yeni iPhone’u dünyaya tanıtmıştı. Yeni telefonlar, tasarım ve yenilenen donanımda bazı artımlı değişikliklerle geldi. Şirket ayrıca ekranın boyutlarında ve bu panellerin kalitesinde bazı değişiklikler yaptı. Bu yıl Apple, “Seramik Kalkan” adlı yeni bir cam kaplama geliştirmek için Corning ile ortaklık kurdu. Bu yeni çözümün en son teknoloji Gorilla Glass çözümünden çok farklı olup olmadığını tam olarak bilmiyoruz. Apple’ın mevcut teknolojileri alıp daha özel hale getirmek veya yeni bir “pazarlama” temyizinde bulunmak için yeniden adlandırması alışılmadık bir durum değil. Gerçek şu ki, bir iPhone 12 Ekranını Seramik Kalkan camıyla değiştirmesi gereken kullanıcıların, iPhone 11 Pro camla yaptıkları gibi ödeme yapması gerekecek.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Yeni bir rapora göre Apple, iPhone 12 OLED panelini değiştirmek için müşterilerinden 279 $ talep edecek. Bu, bir iPhone 11 Pro ekranı için gereken miktarın aynısıdır. Bununla birlikte, ekran aynı zamanda önceki modele göre daha dayanıklıdır. Apple’a göre, iPhone 12 ailesindeki Seramik Kalkan kaplamasının kırılması iPhone 11’de bulunan cam çözümden dört kat daha zor. Üstelik, OLED panel olmasına rağmen, vanilyadan 80 dolar daha pahalı. iPhone 11 LCD paneli. Hepimiz biliyoruz, OLED ekranların değiştirilmesi sıradan LCD’lerden çok daha pahalı.

elma

5,4 inç ve 6,7 inç ekran onarımının fiyatları yalnızca Kasım ayında açıklanacak

Yeni bir iPhone satın alan kimsenin onu düşürüp kırmak istemediğini biliyoruz, ancak kazalar olabilir. Bu nedenle Apple, yeni 6.1 inçlik modellerin tamiri için bir fiyat listesi sunacak kadar nazik davrandı. 5,4 inç iPhone 12 Mini ve 6,7 inç iPhone 12 Pro Max için fiyatlandırma yakında listelenecek. Ne de olsa bu sürpriz değil, yeni cihazlar ancak Kasım ayında raflara çıkacak. Daha büyük 12 Pro Max’in onarımı için yaklaşık 329 dolara mal olmasını bekliyoruz. XS Max ve geçen yılki 11 Pro Max ile aynı maliyete sahip olabilir. Apple, iPhone 12 için aynı fiyatı talep ediyor. Bu nedenle diğer modellerin de öncekilerle aynı fiyatlandırmayı takip etmesini bekliyoruz. Teorik olarak, iPhone 12 Mini’nin onarımı daha az maliyetli olmalı, ancak bunu sadece zaman gösterecek.

Diğer hasarlar için Apple, tıpkı selefi gibi 12 Pro’yu düzeltmek için 549 $ talep edecek. Bununla birlikte, iPhone 12, bu tür bir onarım için 449 $ ‘a ev sahipliği yapacak, bu da selefinden 50 $ daha fazla.

.

elmaiPhone 12iPhone 12 ProiPhone 12 Pro MaxiPhone 12 Seramik Kalkan EkranıSeramik Kalkan