İOS’ta Telegram beta sürümüne görüntülü görüşmeler eklendi


Telegram messenger, piyasadaki en gelişmiş ve işlevsel çözümlerden biridir. Tek dezavantajı, görüntülü görüşme yapma yeteneğinin olmamasıydı, ancak geçen bahar geliştiriciler, yakında tanıtılacağını ima ettiler. Ve şimdi, nihayet, bugün video görüşmelerinin iOS için Telegram beta sürüm numarası 6.3 altında kullanıma sunulduğu haberi ağa yayıldı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Telegram Görüntülü aramalar

Etkinleştirmek için, ayarlara gitmeniz ve en alttaki “Deneysel Özellik” düğmesini açmanız, ardından profil menüsünde “Görüntülü Arama” düğmesi görünecektir. Bu işlevin muhatap için de aktif olması gerektiğini unutmayın. Büyük olasılıkla, hem iOS hem de Android mobil platformlarda özelliğin tam sürümü bir sonraki güncellemede yer alacak.

Deneysel bir özellik olarak iOS için Telegram’da video görüşmeleri 😉 Telegram’dan

Telegram Play Store’da 500 milyon indirmeyi aşıyor

Geçen ay, Telegram’ın COVID-19 salgınının ortasında Google Play Store’dan 500 milyon indirmeyi aştığını belirtmekte fayda var. Uygulama, diğer mesajlaşma uygulamaları gibi cihazlara önceden yüklenmediğinden, bu Telegram için inanılmaz bir adımdır.

Bununla birlikte, uygulamanın rakiplerini yakalamak için hala uzun bir yolu var. Facebook’a ait olan WhatsApp, son zamanlarda beş milyar indirmeye, Google Mesajlar ise bir milyar indirmeye ulaştı.

Telegram, uçtan uca şifrelemeye sahip olduğu için diğer uygulamalarla başarılı bir şekilde rekabet edebildi. Giderek artan sayıda kullanıcı, artan gizlilik endişeleri nedeniyle bunun farkına varmaktadır.

Uygulama ayrıca bulut depolama, klasörler ve çapraz platform desteği gibi harika özelliklere sahiptir. Telegram, masaüstü uygulaması sayesinde de bazı kullanıcıların sadakatini kazandı. Kullanıcıların telefonlarının çalışması için bağlanmasını gerektirmez.

Daha önce Telegram, Zoom ve Houseparty ile rekabet etmek için güvenli bir görüntülü arama özelliği kurmaya çalıştığını söylemişti. Ancak şu anda özelliğin ne zaman başlayacağına dair bir ayrıntı yok. Daha önce, Telegram ekibi yeni bir rekoru duyurdu – dünya çapında 400 milyon kişi uygulamayı kullanıyor.

Grup görüntülü görüşme hizmetiyle ilgili olarak; Şirket, mevcut kilitlenmenin insanları evden bir iş talep ederek evde karantinaya almasına neden olduğunu yineledi. Dolayısıyla, insanlar güvenli ancak daha hızlı bir iletişim özelliğine ihtiyaç duyuyor. Ayrıca, diğer uygulamalarda mevcut olan mevcut görüntülü görüşmenin, durağanlık veya kullanılabilirlik olan daha vanilya versiyonları olduğunu da ekledi. Bu nedenle şirket, bu endişeyi ortadan kaldırmak istediğini garanti etti. Video Arama özelliği için Güvenli ve aynı zamanda sezgisel bir platforma odaklanıyorlar.

.

Android için TelegramİOS için TelegramTelegram Görüntülü aramalarTelegram uygulamasıTelegram Video konferanstelgrafTelgraf Videosu