İOS, Android ve PC için Telegram 6.0 burada ve harika yeni özelliklerle geliyor


Telegram, WhatsApp’tan sonra en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biridir. Ancak, bu anlık mesajlaşma uygulamasının şu anda sahip olduğu Facebook uygulamasından birçok farkı var. Bu yeni güncellemede, Telegram 6.0, diğer önemli özelliklerin yanı sıra, grup düzeyinde klasörlerin ve kanal istatistiklerinin tanıtımı gibi bazı çeşitli yeni özellikleri tanıttı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Kaynağa göre, Telegram uygulama sürümünü iOS, Android ve PC için 6.0’a hazırladı. Dahası, görüşmeleri gruplar ve kişiler halinde “klasörler” adı verilen yeni bir bölümde istifleme imkanı ile birlikte gelir.

Ek olarak, Telegram’ın bu yeni sürümü, 1000’den fazla abonesi olan kanal yöneticilerinin kanalın büyümesini belirlemek için birden fazla istatistiği görüntülemesine olanak tanıyan grup istatistikleri ile birlikte gelir. İzleyiciler ayrıca, kanallarına yüklenen farklı yayınların performans verilerini de değerlendirebilecek.

Telegram 6.0

Telegram 6.0

Telegram 6.0 ayrıca, Aralık 2019’dan bu yana dünyayı saran pandemiye (koronavirüs) (COVID-19) odaklanan yeni bir animasyonlu çıkartma paketi sunuyor. Bir yenilik olarak kullanıcılar tarafından en çok talep edilen özelliklerden birini de beraberinde getiriyor. Artık ana sayfa listesinin üst kısmına sabitlenmiş sohbetlerin sınırlarını kaldırıyor.

Yeni Telegram, çeşitli sohbetleri tek bir sekmede toplamamıza izin veriyor. Temaya bağlı olarak, onları çok kullanıyorsak veya sadece favorilerimiz oldukları için. Örneğin, birkaç botu takip ettiğinizi varsayalım, yani benim gibiyseniz, muhtemelen bu botların tam bir sohbet listesine sahip olacaksınız.

Bu bir güçlük olabilir, çünkü her bir şey yayınladıklarında ve bu genellikle sohbet listesinde yukarı çıkarlar. Bu durumda çözüm, bu botları ayrı bir alana yerleştirmek için bir klasör oluşturmaktır. Ve bu sohbetleri açmak istiyorsanız, sadece girip görmeniz gerekir.

Telegram’ın yeni sürümü, rasgele bir sayı elde etmek için uygulamaya zar atma imkanı da sunuyor. Bu, arkadaşlarınız veya ailenizle yapılan grup tartışmalarını çözmek için faydalı olabilir.

Sesli ve görüntülü mesajların kaydedilmesi sırasında yeni animasyonlar da (yalnızca Android’de) gelir. Telegram’ın en son sürümü hem Google Play’den hem de Apple App Store’dan indirilmeye hazır.

.

androidelmagoogleGüncellemeiOSkonuşmalarkoronavirüsMesajlarmesajlaşmaNabersohbetTelegram 6.0temauygulama