iOS 14, yeniden başlatmanın ardından varsayılan uygulama ayarlarını sıfırlar


Geçtiğimiz birkaç saat içinde, iPhone cihazları Cupertino şirketinden yeni iOS 14 ürün yazılımını almaya başladı ve bugün ilk büyük hatayla ilgili mesajlar aldık.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


İOS 14’teki en ilginç yeniliklerden biri, varsayılan uygulamaları, yani tarayıcı uygulamalarını ve e-posta istemcisini değiştirme yeteneğidir. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere bakılırsa, bu önemli nokta yeni aygıt yazılımı üzerinde çalışmak istemiyor.

Sorun şu ki, kullanıcı varsayılan tarayıcıyı örneğin Google Chrome olarak değiştirdiğinde, beklendiği gibi çalışıyor, yani uygulama veya tarayıcıdaki herhangi bir bağlantıya tıklandığında Chrome’u açacak. Ancak telefonunuzu yeniden başlatırsanız iOS 14, varsayılan ayarları Apple’ın Safari olarak değiştirir.

Apple’ın yeni aygıt yazılımı yazdan beri herkesin önünde test ediliyor ve böyle bir hata normal akıllı telefon kullanımıyla neredeyse hiç gözden kaçmıyordu.

iOS 14 iyileştirmeleri

iOS 14 yeniden tasarlanmış bir başlangıç ​​ekranına sahip ve ilk kez widget desteği sunuyor. Farklı boyutları vardır ve hava tahminini gösterirler. Widget’lar ayrıca en son podcast’leri, yaklaşan randevuları ve daha fazlasını gösterebilir. Uygulama Kitaplığı adı verilen yeni bir özellik, tek bir ekranda yüklenen ve otomatik olarak kategoriler halinde düzenlenen tüm uygulamaları listeler.

iOS 14 - Apple (BR)

Yeni güncelleme, FaceTime videolarını ve aramaları ekranın köşesinde görüntülemek için Resim İçinde Resim özelliğini de getiriyor. Yeni işletim sistemi, Siri’nin sistemle etkileşim kurma şeklini de iyileştiriyor. Kişisel asistan yalnızca altta bir simge gösterecektir. Simge, Siri’nin sizi dinlediğini gösterecek ve üst kısımda bir bildirimle yanıtlayacaktır.

iPadOS 14 iyileştirmeleri

IPadOS 14, iOS 14’ün birçok yeni özelliğini getiriyor ancak iPad’ler için optimize edilmiş özelliklerle birlikte geliyor. Bunlardan biri Karalama. Kullanıcıların Apple Pencil ile elle yazmasına izin verir ve içerik otomatik olarak yazılan metne dönüştürülür. Bu, herhangi bir uygulamada çalışır ve birden çok dil için destek sunar.

O iPadOS 14 traz novos recursos feitos especialmente para o iPad - Apple (BR)

Fotoğraflar, kullanıcıların albümlere, favori fotoğraflara, yerlere ve gizli seçeneklere kolayca erişmesine olanak tanıyan bir kenar çubuğuna sahiptir. Arşivler de macOS Finder’a benzeyecek şekilde yeniden tasarlandı. Dahası, Müzik, Kısayollar, Kaydedici ve diğer popüler uygulamalar, daha birleşik bir deneyim sunmak için yeni bir kenar çubuğu kazandı.

watchOS 7 e tvOS 14

tvOS 14: Apple TV için

TvOS 14, çok sayıda yeni özellik getirmiyor. Ancak PiP moduna, birden fazla kullanıcıya destek ve gözetim kameralarının Homekit ile entegrasyonuna sahibiz. Dahası, sistem nihayet YouTube uygulamasında uyumlu bir Apple TV’de 4K videoları oynatabiliyor.

WatchOS 7 Genel Beta'yı Apple Watch'a Yükleme - MacRumors

watchOS 7, şirketin akıllı saatleri için önemli bir adımdır. Uyku izleme ve el yıkama algılama özelliği getirir. İkincisi, temizlemeye başladığınız anda 20 saniyelik bir sayaç başlatır ve işlemi önerilen süreden önce keserseniz sizi uyarır. Yeni giyilebilir cihazlar, dans ve fonksiyonel eğitim gibi daha fazla egzersiz kategorisini de tanıyacak.

.

iOS 14iOS 14 hatasıiOS 14 varsayılan uygulamaları