iOS 14: Apple, Android’den iki yeni işlevi kopyalayacak


Görünüşe göre Apple, Android özelliklerini seviyor. Yeni bir keşfe göre, yıllardır Android’e entegre edilen iki pratik özelliğin de iOS 14’e giden yolu bulması gerekiyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


iOS 14: Android’den iki yeni işlev geliyor

Android ve iOS’un pratik işlevleri birbirinden kopyaladığı ilk sefer değil. Ancak iOS 14 ile Apple, kendisini Android’e daha fazla yöneltmek istiyor gibi görünüyor. Kısa bir süre önce iOS 14’ün bir uygulama çekmecesi alması gerektiği açıklandı, böylece tüm uygulama simgelerinin ana ekranda görüntülenmesine gerek kalmadı. Bu işlev Android’de yıllardır kullanılmaktadır. Ancak Apple yeterince almıyor. MacRumors’tan gelen son bilgilere göre, Apple’ın bir adım daha ileri gitmesi gerekiyor.

Buna göre Apple, iOS 14’te ana ekranda widget’lara izin vermek istiyor. Şirket ayrıca Android’den başından beri var olan bir işlevi devralacak. Apple, pencere öğelerini zaten işletim sistemine entegre etti – ancak yalnızca “Bugün” görünümünde. Yeni bilgilere göre, bunlar iOS 14 ile doğrudan ana ekrana yerleştirilebiliyordu. Uygulama simgelerinin daha sonra serbestçe düzenlenebilmesi oldukça olası, ancak henüz onaylanmadı. Ayrıca, tıpkı Android’de olduğu gibi, arka plan resmini daha da iyi ayarlayabilmelisiniz. Ayrıca duruma göre bu değişmelidir.

Yeni versiyon ne zaman çıkacak?

Apple genellikle Haziran ayında WWDC’de yeni iOS sürümüne bir bakış atıyor. Corona krizi nedeniyle, etkinlik artık çevrimiçi bir etkinliğe dönüştürüldü, böylece geliştiricilerin sahada buluşması gerekmiyor. Yeni iOS 14 daha sonra muhtemelen Eylül 2020’de beklenen iPhone 12 ile birlikte piyasaya sürülecek. Ancak şu anda bu zor zamanlarda programın gerçekten devam edip edemeyeceği bilinmiyor.

.

androidelmaiOSiOS 14iOS 14 özellikleriiOS kopyası Android