Intel, Huawei ile çalışmak için bir ABD lisansı aldı


Yeni ABD yaptırımları nedeniyle, Huawei’nin Amerikan teknolojisi ve ekipmanını kullanması halinde yonga seti satın alması veya üretmesi yasaklanmıştır. Şimdi iyi haberler var.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Konuya aşina olan Çinli kaynaklar, Intel’in ABD’den Huawei ile iş yapmaya devam etmek için bir lisans aldığını söyledi. Bu, Çinli devin donanımı için Intel’den çip sipariş edebileceği anlamına geliyor.

Son zamanlarda AMD’nin, yasaklanmış tüzel kişiler listesinde yer alan Çinli şirketlerle iş yapmaya devam etmek için Amerika Birleşik Devletleri’nden bir lisans aldığı öğrenildi. Ancak AMD, iş yapmasına izin verilen şirketlerin isimlerini henüz açıklamadı.

Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nin Huawei ve diğer Çinli üreticilerle iş yapmak için şirketlere hala lisans verdiğini doğruluyor. Bu nedenle, Huawei er ya da geç, gerekli tedarikçilerle yeniden ilişki kurabilir.

Intel

Çinliler, fiyat artışına rağmen büyük ölçüde Huawei cihazları satın alıyor

Çin’de olup bitenlerin arka planına karşı, Huawei akıllı telefonlarının fiyat etiketleri yükseldi. Seçilen modellerin fiyatları, bu yılın Ocak ayına göre şimdiden% 40 arttı. Örneğin, zaten pahalı olan Huawei Mate 30 RS Porsche Design’ın maliyeti 443,7 dolar arttı. Ortalama olarak, şirketin cihazlarının maliyeti 60-74 dolar arttı. Cihazların toptan gönderileri dakikalar içinde satın alınır. Huawei cihazlarının fiyatları neredeyse her saat arttığı için elektronik perakendecileri acele etmek zorunda.

Çin’de şirketin cihazlarına olan yüksek talep, pek çok kişinin mağazalardan kaybolmadan önce akıllı telefon satın almaya zaman ayırmaya karar vermesidir. Tüketiciler, Huawei’nin uzun süre yeterli işlemci stokuna sahip olmayacağını anlıyor. Bu yüzden gelecekte, bu üreticiden gadget satın alamayacaklar. Çünkü serbest bırakılmaları durdurulacak.

Huawei P40 duvar kağıtları

Analistler, şirketin bileşen stokunun gelecek yılın ortasına kadar yeterli olacağını söylüyor. Doğal olarak, çoğu Huawei’nin bağlı kalacağı üretim hızına bağlı olacaktır. Büyük olasılıkla, kendi model aralığını azaltma yolunu izleyecektir. Ayrıca üretilen gadget’ların sayısına da kısıtlamalar getirecek.

Mayıs 2019’da yaptırımların uygulanmasından bu yana her zaman vatansever duygularla hareket eden Çinli kullanıcıların akıllı telefonlarını aktif olarak satın alarak Huawei’yi aktif olarak desteklediğini söylemeliyim. Şirketin bu yıl mobil pazardaki başarısının temelinde Çin vatanseverliği yatmaktadır. Ve şimdi Huawei’den geri dönmedikleri için onlara haraç ödemeliyiz; Ancak akıllı telefonlarını aktif olarak satın almaya devam edin.

.

bilgiHuaweiHuawei çipleriHuawei yasağı