Instagram CEO’su: TikTok tarihteki en güçlü rakibimiz


Instagram CEO’su Adam Mosseri, TikTok’un (Çinli bir kısa video uygulaması) şimdiye kadarki en güçlü rakipleri olduğunu açıkladı. TikTok’un hızlı büyümesine yanıt olarak Instagram, Perşembe günü çevrimiçi alışveriş ve Makaraların kısa video özelliklerinin en önemli iki önceliğini birleştireceğini duyurdu. Artık satıcılar ve içerik oluşturucular, Mikro videoları oluştururken ürünleri etiketleyebilir. Ayrıca tüketiciler, hemen satın almak için “Ürünleri Görüntüle” yi tıklayabilir veya daha sonra satın almak üzere saklayabilir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Instagram CEO'su

Videolara alışveriş özelliklerini dahil etmenin amacı, Mikroları tüketiciler ve içerik oluşturucular için daha çekici hale getirmektir. Ayrıca, tüketicilerin reklam ürünlerini hemen satın almalarına izin vererek reklam etkinliğini artırabilir. Bu, Facebook’un bu ürünler için daha yüksek ücret talep etmesine izin verecektir. Uzun vadede bu, Facebook için yeni bir e-ticaret geliri kaynağı da getirebilir. Elbette, Facebook sonunda her işlemden komisyon toplayacak.

Mosseri, Instagram’ın uzun vadeli alışveriş için çok büyük bir fırsata sahip olduğuna inanıyor. Hedefine göre önümüzdeki 5-10 yıl içinde. Bu, geleneksel reklamcılık işinden çok daha karmaşık olmasına rağmen.

Mosseri, Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından açılan antitröst davası ve Facebook’a karşı 48 eyaletli başsavcılar ittifakı ile ilgili olarak, TikTok’un “Facebook rakiplerin görüşlerini bastırır” aleyhine bir argüman olarak kullanılabileceğine inanıyor.

Dedi ki: “TikTok inanılmaz derecede güçlü bir rakip, hatta şimdiye kadar gördüğümüz en güçlü rakip. Her zaman odaklanmış, kararlı kalırlar ve harika uygulamalara sahiptirler. Onları platformumuzu daha fazla kullanmaya motive etmek için eksiksiz bir deneyim oluşturmak için birçok yoldan yetişmeye çalışıyoruz çünkü ikna edici bir içerik yoksa, ilk etapta Makaralara gitmeleri için hiçbir nedenleri yok ”.

Facebook Instagram ve WhatsApp satmak zorunda kalabilir

Facebook, WhatsApp ve Instagram platformlarını satmak zorunda kalabilir. ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) bir dava açtı ve neredeyse tüm eyaletler sosyal medya devine karşı. Davacılara göre, Facebook’un stratejik kazanımları rekabet kurallarını ihlal ediyor.

“Yaklaşık on yıldır Facebook, hakimiyetini ve tekel gücünü daha küçük rakiplerini ezmek ve rekabeti bastırmak için kullandı; New York Başsavcısı Letitia James 46 eyaletten oluşan koalisyon adına, tüm masrafları sıradan kullanıcıların pahasına, ”dedi.

Facebook’un 2012’de Instagram’ı satın almasının 2012’de 1 milyar dolar, 2014’te WhatsApp’ı 19 milyar dolarlık bir anlaşmada olduğunu hatırlayın.

FTC’nin her iki anlaşmayı da aynı anda onayladığı düşünüldüğünde, işlemler muhtemelen yıllarca sürebilir.

Facebook’un baş avukatı Jennifer Newstead davaları zaten “revizyonist tarih” olarak nitelendirdi; ve “başarılı şirketleri” cezalandıracak hiçbir antitröst yasası olmadığını söyledi. Ona göre WhatsApp ve Instagram başarılı oldu. Ancak, bu ancak Facebook’un kendi uygulamalarının geliştirilmesine milyarlarca dolar yatırım yapmasından sonradır.

.

instagramInstagram CEO'suinstagram makaralarıMakaralarTikTok