İngiltere, Huawei’yi Çin hükümeti ile komplo kurmakla suçluyor


Avrupa’nın ABD’de Huawei’nin yasaklanması konusunu hala araştırdığı haberine rağmen, Birleşik Krallık hükümeti resmi olarak Huawei’nin ülkedeki çalışmalarını kınayan bir rapor yayınladı; ve Çin Komünist Partisinin aygıtıyla gizli bir gizli anlaşma olduğunu iddia etmek.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Huawei, raporun güvenilmez olduğunu ve gerçeklerden çok yargıya dayandığını söyleyen bir yanıt yayınladı. Şirketin bir sözcüsü BBC’nin “… insanlar bu iddialara bakacak ve Huawei’nin İngiltere’ye son 20 yılda nasıl yardım ettiğini hatırlayacak” dedi.

House of Commons’ın bulgularına göre Huawei, Çin hükümetinden fon alıyor ve bu da şirketin ürünlerini “gülünç derecede düşük bir fiyata” satmasına izin veriyor. Bir hükümet sözcüsü ayrıca Huawei’nin istihbarat, güvenlik ve fikri mülkiyet alanlarında çeşitli faaliyetleri olduğunu savundu.

Birleşik Krallık şirketleri şu anda Huawei’nin 5G ekipmanının satın alınması için pazarlık yapamıyor ve ayrıca Çinli şirketin Birleşik Krallık ortakları 2027’ye kadar kurulu ekipmanı kaldırmak zorunda kalacak. Komite tarihi 2025’e çekmeye çalıştığında BT ve Vodafone temsilcileri dedi bu tür hareketler, mobil iletişimin tamamen ortadan kalkmasına yol açabilir.

Huawei’nin hala Honor’u satma planı yok

Birçoğu, Huawei’nin ABD yaptırımlarının baskısı altında ne kadar dayanacağını merak ediyor. Şimdi şirket acele ediyor ve mevcut durumda onun için daha az kötü olacağı ortaya çıkacak çözümleri bulmaya çalışıyor. Ve dün, analist Ming-Chi Kuo, Huawei’nin tek başına “dibe gitmeyi” tercih edebileceğini ve bununla Onur’u çekmeyeceğini söyledi. Bu durumda tek doğru karar alt markayı satmaktır.

Analistin sözleri Çinli blog IT.home tarafından kopyalandı ve kısa süre sonra materyali sonunda sildi. Huawei’nin Weibo sayfasında Ming-Chi Kuo’nun açıklamasının temelsiz olduğunu ve bu kez analistin tahminlerinde yanlış olduğunu belirten bir mesaj çıktı. Bu muhbirin tahminlerinde genellikle doğru olduğunu söylemeliyim, ancak bu sefer asıl noktayı kaçırmış gibi görünüyor. Ve belki de Çin yayını, analistin sözlerini yanlış yorumladı ve bu nedenle makaleyi silerek izleri örtmek için hızlandı.

Olası Onur satışı ile ilgili mesaj, Huawei’nin geleceği hakkında yeni bir tartışma ve tartışma dalgası yarattı. Birisi böyle bir adımın doğru olduğunu ve şirketin kendi hırslı alt markasının “mezar kazıcısı” olmama yolunu seçerek doğru olanı yapacağını düşünüyor. Diğerleri ise, namus satışının fiilen şirkete teslim olduğuna ve kendisinin hayatta kalacağına inanmadığına inanıyor. Hayatta kalmak için tek bir şans bile varsa, birbirlerine bağlı kalmaları gerekir.

Onur 100MP

.

HuaweiHuawei 5GHuawei Birleşik KrallıkHuawei yasağı