iLife A10 robot elektrikli süpürge incelemesi: Geniş işlevsellik ve lazer navigasyonu


Verim

2.600 mAh pili sayesinde iLife A10, teorik olarak 100 metrekareyi kaplayacak şekilde 150 dakikaya kadar temizlik sunabiliyor. Robot, bir dakikada 1 metrekareyi temizliyor, bu da Lidar navigasyon tabanlı cihazlar için ortalama bir süre anlamına geliyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Üretici robotun emiş gücünü belirtmese de sert zeminlerde işini yaptığını söyleyebiliriz ancak çoğu robotta yaygın olan en ince kiri yayabilir. Bunu önlemek için dönüş hızı ayarını manuel olarak değiştirebilirsiniz.

Başka bir deyişle, çöp kutusu 450 ml’dir, saygın bir kapasitedir ve birkaç geçiş için yeterli olmalıdır. Ancak robot, tek geçişte kapsamlı temizlik sağlamak için vakum yapabilir.

Navigasyon

iLife A10, şirketin LiDAR navigasyonuna dayalı ilk robot elektrikli süpürgesidir ve gerçek şu ki, bu şirket tarafından iyi bir ilk girişimdir. Engelleri algılayabilir ve onlardan kaçınabilir, ayrıca evinizin haritalarını oluşturup kaydederek sonraki temizlik döngülerini kolaylaştırır.

Ancak robotun tırmanma kabiliyeti en iyisi değil. 15 mm’lik (0,59 inç) bir engeli ve biraz daha fazlasını aşabilir, bu da onu orta tüylü halıları temizlemek için uygun hale getirmez. Alçak halıları temizlemek için iyi, hatta bir tane algıladığında emiş gücünü artırıyor, ancak özellikle bu yüzden öne çıkmıyor.

Uygulama ve fonksiyonlar

Bu ürünün en iyi bölümlerinden birine, hem iOS hem de Android için kullanılabilen uygulamasına (ILIFEHOME Uygulaması) geliyoruz. Uygulama duyarlı ve robotun işlevleri ve yetenekleri üzerinde oldukça kapsamlı bir kontrol sunuyor.

Temizlikleri planlama, robotu gerçek zamanlı olarak izleme ve evinizin haritalarını görüntüleme gibi tipik işlevler sunar. Bu anlamda robot haritayı tamamladığında yasak bölgeler oluşturabilecek, belirli bir alan ya da oda içinde temizleme emri verebileceksiniz.

Yasak alanlar dışında, robotu temizleme modunda halılardan uzak tutan benzer bir seçenek de var; A10 bir kez haritayı oluşturduğunda, onu otomatik olarak ayrı odalara böler ve daha fazla rahatlık için onlara adlar atamanıza izin verir.

Ancak belki de en çarpıcı yanı, emiş gücünün manuel olarak ayarlanabilmesidir. Uygulama, üç veya dört temizleme modu arasında seçim yapmak yerine, emmeyi manuel olarak yapılandırmanıza olanak tanır ve aynısı, yan fırçanın dönüş hızı kontrolü için de geçerli olup, onu daha da ilginç hale getirir.

İkincisi ile ilgili olarak, etrafa kir yayılmasını önlemek için hızın %30 ile %40 arasında tutulması tavsiye edilir.

Son olarak, iLife A10 sınırsız temizlik planlamanıza izin verir, böylece istediğiniz kadar geçiş yapılandırabilirsiniz.

Alternatif olarak, robot uzaktan kumanda kullanılarak kontrol edilebilir, ancak hiçbir yerde uygulama kadar kontrol edilemez.