HydrogenOS 11 resmi – OnePlus 6 ve üzeri bu güncellemeyi alacak


Çinli üretici OnePlus, HydrogenOS, HydrogenOS 11’in en son sürümünü resmi olarak yayınladı. Bu yeni sistem, ferahlatıcı ve kapsayıcı bir tasarımla geliyor. Gibi birkaç yeni özellik getiriyor AOD, akıllı galeri, sesli notlar, yeni karanlık mod ve diğer özellikler. Şirkete göre OnePlus 6’dan daha genç olan tüm OnePlus telefonlar bu güncellemeyi alacak.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


HydrogenOS 11 kapsayıcı tasarım

Şirkete göre HydrogenOS 11’in tasarımı, kapsayıcı tasarımla engelleri yıkıyor. HydrogenOS 11’de tasarım, bir çıktı oluşturmak için en basit öğeleri kullanır. Bu, farklı ırklardan, kültürlerden ve geçmişlerden insanların bir bakışta “anlayabilmesini” sağlar. Örneğin, yeni hava durumu uygulaması yeni ve yaygın bir ew düzeniyle birlikte gelir. Mobil duvar kağıdı aynı zamanda HydrogenOS 11’in tasarım konseptini tam olarak yansıtır. Sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda gerçek zamanlı renderleme teknolojisi ile gökyüzü ve zamandaki değişiklikleri yansıtır.

AOD (Her Zaman Ekranda)

HydrogenOS 11, AOD (Her Zaman Açık Ekran), akıllı galeri ve sesli notlar gibi özelliklerle birlikte gelir. AOD, OnePlus kullanıcıları için çok popüler bir özelliktir. HydrogenOS 11’in AOD’si yalnızca ekranda zaman, hava durumu, bildirimler ve diğer bilgileri görüntüleme gibi düzenli işlevlere sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda bir dizi özel işlev de ekler.

Akıllı Galeri

HydrogenOS 11’in akıllı galerisi, resim düzenleme işlevini entegre eder ve bir “hafta incelemesi” işlevi ekler. Bu özellik, her hafta sonu videonun önemli anlarını otomatik olarak düzenlemek için AI algoritmalarını kullanır. Kullanıcının haftalık anılarının bir videosunu oluşturmak için müzik ve filtreler kullanır. Notlardaki yeni ses kayıt işlevi yalnızca anında ve doğru kayıt yapmakla kalmaz, aynı zamanda ses ve metin arasında esnek bir şekilde geçiş yapabilir. Bunu, yüksek tanıma özellikli AI sesten metne işlevi sayesinde başarır.

HydrogenOS her zaman kullanıcılarla birlikte yaratma konusunda ısrar etti. HydrogenOS 11’deki birçok yeni özellik de OnePlus’ın global kullanıcılarından gelmektedir. Bu, çok kullanıcılı zen modunu ve yeni karanlık modu içerir. Çok kullanıcılı zen modu, kullanıcıların sanal odalar oluşturmasını ve çok kişili meditasyon ve saat paylaşımını tamamlamaları için arkadaşlarını davet etmelerini destekler. Çok kullanıcılı zen modu, çok markalı akıllı telefonları destekleyecektir.

130’dan fazla denemeden sonra, yeni karanlık mod artık görüşü daha rahat hale getiren bir “siyah” a sahip. Ayrıca, içerik bilgisinin seviyesini göstermek için farklı siyah tonları kullanır. Karanlık mod ayrıca hızlı açma ve zamanlama aktivasyonunu destekleyerek okuma deneyimini daha iyi hale getirir.

ORM bellek yönetim sistemi

Ayrıca, Hydrogen OS 11 yepyeni bir ORM bellek yönetim sistemi getiriyor. Bu, bellek kullanım verimliliğini büyük ölçüde artırır ve aynı anda daha fazla uygulamayı çalıştırır. OnePlus’a göre, OnePlus 8 Pro’nun (8 GB bellek sürümü) yükseltilmesinden önceki ortalama arka plan uygulaması 12.5’tir. Bununla birlikte, Hydrogen OS 11’e yükseltmeden sonra ortalama arka plan uygulaması% 41,6 artışla 17,7’ye yükselir. Yeni Turbo Booster 2.0 kare hızı optimizasyon teknolojisi, OnePlus’ın yüksek yenileme hızı ekranını hedefliyor. Bu, telefonun oyun sırasında “tam kare hızı” çalışma durumunu daha iyi korumasını sağlar.

Hidrojen OS 11

Bugün OnePlus 8 ve 8 Pro kullanıcıları, Hydrogen OS11’in bazı özelliklerini önceden deneyimlemek için beta sürümünü indirebilirler.

HydrogenOS 11 adaptasyon planı:

  • OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro: Bugünden itibaren geliştirici önizlemesi sunulacak. Herkese açık beta Eylül’ün ortasında ve kararlı sürüm 2020’nin 4. çeyreğinde gelecek.
  • Aralık 2020 ortasından itibaren: OnePlus 7T, OnePlus 7T Pro, OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, OnePlus 6, OnePlus 6T art arda güncellemeyi alacak.

.

Hidrojen İşletim SistemiHidrojen OS 11hidrojen os 11 resmioneplus