Huawei yanıt verdi – Honor satış raporu hala bir söylenti


Son zamanlarda, Huawei’nin alt markası Honor’u satacağına dair bir dizi spekülasyon yapıldı. Aslında, son rapor anlaşmanın çoktan yapıldığını iddia ediyor. Bu, Huawei’nin artık Honor’a sahip olmadığı anlamına gelir. Ancak, tüm söylentilere karşı Onur çok sessiz kaldı. Bununla birlikte, bir Huawei sözcüsü satışları teknik olarak hala reddetti. Huawei’nin Onur satışı raporuna yanıtı şu şekildedir: “Hala söylenti aşamasındadır”.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Huawei logosu

İlk rapor, Huawei’nin Honor Digital China’yı ve Shenzhen hükümetini sattığını iddia ediyor. Ancak Digital China, Onur için herhangi bir teklif vermediğini açıkça belirtti. Huawei’nin resmi olarak Honor’u satıp satmayacağı hala büyük ölçüde bir söylenti. Eylül ayından bu yana satış raporları internette yer alsa da resmi bir destek yok. Böylece, Şeref biralarına bir söylenti olarak bakabiliriz ve hepsi bu.

Honor’un potansiyel satışının analizi

Honor satışları ile ilgili olarak, işte yatırım ortağı Bu Rixin’in söylemesi gereken … “Huawei’nin Honor satışıyla ilgili haberler aslında halkı çok erken vurdu. Ancak son zamanlarda sıcaklık artıyor. Huawei’in yonga tedariki ve kendi yonga dökümhanesi işletmesi net bir rahatlama belirtisi göstermedi. Bu devam ederse, bu kaçınılmaz olarak Huawei’nin cep telefonu işinin normal gelişimini etkileyecektir. Bu nedenle, elden çıkarılması ve Huawei’den bağımsız olması halinde, Honor, yasakla sınırlandırılmayacak ve Qualcomm ve MediaTek gibi ana akım yonga üreticileri ile iş işbirliği geliştirmeye devam edecek ”.

Spekülasyonlara göre işlem fiyatı, Honor’un geçen yılki 6 milyar yuan (908 milyon $) karına dayanacak. Bu, PE (Kar / Kazanç) oranının 16 katıdır bu yaklaşık 100 milyar yuan (15.1 milyar $). Ayrıca, Honor’un şirkette birden fazla yönetim şirketi bulunmaktadır.

Bu Rixin, mevcut durumda bu çalışma tarzının tüm taraflar için faydalı olduğuna inanıyor. “Huawei, Honor’un cep telefonu işindeki durgunluğun önüne geçebilir ve satın alma için yüksek bir prim elde edebilir; Honor’un Huawei’den ayrılmasından sonra daha bağımsız bir şekilde gelişebilir; satın alan ise teknoloji, ekip ve yüksek kaliteli varlıklar edinmiştir. “

Huawei’ye getirilen yasak, şirketin akıllı telefon işini istikrarsız hale getirdi. Bununla birlikte, şirket Çin’de hala iyi durumda. Yakın tarihli bir rapora göre, Huawei şu anda Çin 5G akıllı telefon pazarının yarısından fazlasına sahip. Apple’ın yeni 5G iPhone’larının Çin pazarına girmesiyle bu değerin düşmesi bekleniyor.

.

Digital China'ya yapılan onur satışlarıDijital ÇinHuaweiOnurOnur satışları