Huawei ve Honor, gelecek yıl akıllı telefon pazarının% 4 ve% 2’sini işgal edecek


Araştırma şirketi TrendForce tarafından yapılan yeni bir tahmin, Huawei ile artık hiçbir ilgisi olmayan bağımsız şirket Honor’un önümüzdeki yıl küresel akıllı telefon pazarının yalnızca% 2’sini işgal edebileceğini söylüyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Huawei ve Honor, gelecek yıl akıllı telefon pazarının% 4 ve% 2’sini işgal edecek

Tabii ki, Honor satışı Huawei’yi çok sert vuracak ve ABD yaptırımları ve sonrasında neredeyse hiç ayakta kalmayacak. Bu yıl analistler şirkete küresel akıllı telefon pazarının yalnızca% 14’ünü verirse, o zaman gelecek yıl, tahminlere göre şirketin payı% 4’e düşecek. Bu tür sonuçlarla, şirketin ilk on lider arasında yer almak için mücadele etmesi gerekecek, çünkü kesinlikle ilk beşe giremeyecekler.

Huawei’ye uygulanan ABD yaptırımları, şirketin gerekli bileşenleri tedarik etme kabiliyetini sınırlıyor; Huawei’nin yeni akıllı telefonlar üretme ve pazarlama becerisini etkiliyor. Yaptırımlar, Huawei’nin Honor markasını satma kararının arkasındaki ana sebepti.

Tahminlere göre bir başka Çinli şirket Xiaomi, önümüzdeki yıl konumunu önemli ölçüde güçlendirecek. TrendForce analistleri, Xiaomi’nin payının% 12’den% 14’e çıkması için mütevazı bir tahmin yapıyor. Ancak Xiaomi’nin kendisi çok daha iyimser ve 240 ila 300 milyon akıllı telefon satmayı planlıyor. Şirket, Apple’ın önüne geçmek ve muhtemelen Samsung ile üst sıralarda yer almak için rekabet etmek istiyor.

Huawei Honor satıyor

Samsung, Huawei ve Xiaomi, 2020’nin 3. çeyreğinde akıllı telefon pazarının zirvesinde

Analitik ajans Gartner, akıllı telefon pazarıyla ilgili başka bir rapor yayınladı. Böylece, bu yılın üçüncü çeyreğinde dünya çapında 366 milyon akıllı telefon satıldı; geçen yılın aynı dönemine göre% 5,7 daha az. Ve düşüş dikkat çekici olsa da, pazarın yılın ilk yarısında düştüğü% 20’nin altında.

Samsung, 80,82 milyon adet satışı ve pazarın% 22’si ile hala lider konumdadır. Genel olarak, ilk 5 üreticiden yalnızca Samsung ve Xiaomi satışlarını sırasıyla% 2,2 ve% 34,9 artırabildi. Huawei, satılan 51.83 milyon akıllı telefonla ikinci sırada – pazar payı% 14.4. Xiaomi, 44,41 milyon akıllı telefon sattı – bu,% 12,1’lik bir pazar payına eşdeğer.

Apple dördüncü sırada. Temmuz ve Eylül ayları arasında şirket 40,6 milyon akıllı telefon sattı – pazar payı% 11,1 idi. İlginçtir, Oppo, Apple’dan uzak değil. Üçüncü çeyrekte 29,89 milyon akıllı telefon sattı (bu şirketin pazar payı% 8,2).

akıllı telefon pazarı 2020

.

Honor Akıllı TelefonlarHuaweiHuawei 2021huawei akıllı telefonlarHuawei satışlarıHuawei yasağıOnurOnur 2021Onur satışları