Huawei ve diğerleri ilk 5G ultra yüksek çözünürlüklü gözetim standardını başlattı


Huawei Technologies Co., Ltd. ve diğer birçok Çinli şirket ilkini yayınladı. “5G Ultra HD Gözetim Kameraları İçin Genel Teknik Özellikler”. Geliştirme süreci çok yoğun ve tüm şirketlerin oynayacağı önemli bir rol vardı. Araştırma, analiz, taslak hazırlama, test etme ve doğrulama yapmaları gerekiyordu. Bunların ardından China Ultra HD Video Industry Alliance’ın onayını aldılar. Huawei’ye ek olarak, diğer şirketler


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


  • Çin Elektronik Standardizasyon Araştırma Enstitüsü
  • China Telecom Corporation
  • Chinese Mobile Communications Group Co., Ltd.
  • China United Telecommunications Co., Ltd.
  • Çin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi

Huawei logosu

Raporlara göre Haziran 2020 itibarıyla TeleGeography verileri dünyada 82 adet 5G ticari ağ olduğunu gösteriyor. Son tahminler, 2020’nin sonunda bu sayının iki katından 206’ya çıkacağını gösteriyor.

Huawei, akıllı üretim, teletıp, ultra HD canlı yayın ve akıllı şebeke denetimleri gibi senaryolarda “5G + Ultra HD + AI” nın kademeli olarak uygulandığını belirtti. Ancak, 5G kablosuz ağ iletiminde yetersiz yukarı bağlantı bant genişliği ve ultra HD video kaybı vardır. Paketler gibi kablosuz iletim sorunları, 5G UHD video iletiminin ticari kullanımını kısıtlayan önemli bir faktördür.

Bu standart, bit hızı, kare kaybı oranı ve tek akış tepe-ortalama oranı gibi çoklu 5G ultra yüksek tanımlı video aktarım göstergeleri için net gereksinimleri ortaya koymaktadır. Bu, ultra yüksek çözünürlüklü bir videonun 5G aktarım kalitesini sağlar.

Huawei & Honor, gelecek yıl akıllı telefon pazarının% 4 &% 2’sini işgal edecek

TrendForce’a göre bağımsız Honor, küresel akıllı telefon pazarının yalnızca% 2’sini işgal edecek. Tabii ki, Honor satışı Huawei’yi çok sert vuracak ve ABD yaptırımları ve sonrasında neredeyse hiç ayakta kalmayacak. Bu yıl analistler şirkete küresel akıllı telefon pazarının yalnızca% 14’ünü verirse, o zaman gelecek yıl, tahminlere göre şirketin payı% 4’e düşecek. Bu tür sonuçlarla, şirketin ilk on lider arasında yer almak için mücadele etmesi gerekecek, çünkü kesinlikle ilk beşe giremeyecekler.

Huawei’ye uygulanan ABD yaptırımları, şirketin gerekli bileşenleri tedarik etme kabiliyetini sınırlıyor; Huawei’nin yeni akıllı telefonlar üretme ve pazarlama becerisini etkiliyor. Yaptırımlar, Huawei’nin Honor markasını satma kararının arkasındaki ana sebepti.

Tahminlere göre bir başka Çinli şirket Xiaomi, önümüzdeki yıl konumunu önemli ölçüde güçlendirecek. TrendForce analistleri, Xiaomi’nin payının% 12’den% 14’e çıkması için mütevazı bir tahmin yapıyor. Ancak Xiaomi’nin kendisi çok daha iyimser ve 240 ila 300 milyon akıllı telefon satmayı planlıyor. Şirket, Apple’ın önüne geçmek ve muhtemelen Samsung ile üst sıralarda yer almak için rekabet etmek istiyor.

.

5G Ultra HD Gözetim Kameraları5G ultra yüksek çözünürlüklü gözetim standardıChina Telecom CorporationChina United Telecommunications Co.Chinese Mobile Communications Group Co LtdÇin Bilgi ve İletişim Teknolojileri AkademisiÇin Elektronik Standardizasyon Araştırma EnstitüsüHuawei