Huawei, Snapdragon İşlemcileri Kullanmakla İlgileniyor


Huawei Başkanı, şirketin cihazlarında Qualcomm’un Snapdragon Yonga Kümelerini kullanmak istediğini söyledi. Huawei, en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olarak kabul edilir. Ancak, çok şanssızlar. ABD yasağı nedeniyle herhangi bir ABD şirketinden mal satın alamazlar. Ve işlemcileri neredeyse stokta kalmadı. Bu nedenle Huawei, Qualcomm ile ortak olmaya büyük ilgi gösteriyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Snapdragon, Kirin’in yerini aldığında ne olacağını hiç düşündünüz mü? Peki, piyasayı havaya uçuracak. Ancak ne yazık ki ABD hükümeti Qualcomm’un Huawei ile anlaşmasına izin vermedi. Bu yüzden artık Kirin işlemcilerini veya MediaTek’i kullanamıyorlar. Ancak Huawei, Qualcomm’a ulaşmaya çalışıyor.

Huawei Başkanı yeşil ışık yaktı

Şimdi Huawei Guo Ping Başkanı, Qualcomm ile çalışmayı dört gözle beklediklerini ve yonga setlerini cihazlarında kullanmaya istekli olduklarını resmen açıkladı. Qualcomm, ABD merkezli bir şirket olduğu için zorluklar var ancak Huawei’den yeşil ışık geliyor. Haberlere göre, Guo Ping, “ABD Hükümetinin politikasını yeniden gözden geçirmesini umuyoruz ve eğer ABD hükümeti izin verirse, ABD şirketlerinden ürün satın almaya hazırız.” Dedi.

Dahası, bir Huawei yetkilisi Android Authority ile yaptığı görüşmede “Daha önce de söylediğimiz gibi Qualcomm dahil ABD’deki işletmelerle izin aldıkları sürece çalışmaya hazırız” dedi. Diğer yonga seti üreticisi Mediatek de lisans almak için başvurdu. Ama hala işleniyor. Bu nedenle, Huawei için tek çıkış yolu Snapdragon’dur.

Bu, Qualcomm Silicon’ın Huwaei’nin telefonunu ilk kez satması olmayacak. Nova serisi, Nexus 6P ve Y7 2019 serisi gibi cihazlardan bazıları işlemciyle birlikte gelir. Sadece Huawei ortaklığa meraklı değil, Qualcomm da hazır. ABD hükümeti bunu geçerse, gelecekte Huawei’nin güçlü cihazlarını göreceğiz.

Kirin yonga setli son Huawei amiral gemisi telefonu

Huawei Snapdragon

Ön yasaklı Huawei, orta seviye mobil cihazlarında Snapdragon yonga setlerini kullandı. Ancak, lisans geçerse, Snapdragon yonga setlerini amiral gemilerinde de göreceğiz. Mate 40 serisinin Snapdragon işlemcileri aldığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Mate 40 serisi, Kirin İşlemci ile birlikte gelen son amiral gemisi cihaz olacak.

Daha önce bir analist, Huawei Mate 50 ve P50 cihazlarının Snapdragon amiral gemisi yonga setini kullanacağını iddia etmişti. Mevcut senaryo ile bu pek olası görünmüyor. ABD yasağının ardından Huawei çok sayıda darbe aldı. Teknoloji devinin hayatta kalıp kalamayacağını zaman gösterecek.

Ayrıca Okuyun: CEO, ONEPLUS 8T PRO’NUN BAŞLATILMAYACAĞINI ONAYLIYOR

.

HuaweiHuawei aslanağzıhuawei qualcommhuawei qualcomm yonga setli telefonlar