Huawei P50, daha iyi görüntü sabitleme için Sıvı Lens çözümüyle gelecek


Huawei, bu yıl akıllı telefon işinin gücünü korumak için mücadele ediyor. ABD yasağı Mayıs 2021’de üç yılı tamamlayacak ve şirkete pek çok etki getirecek. En son kayıp, en son teknolojiye sahip çok sayıda güçlü yonga seti getiren şirketin HiSillicon yonga seti bölümüydü. Şirket, ABD’ye ait teknolojiyi kullanamaz ve TSMC, çip tedarikçisi ABD ile ilgili teknolojiye sahiptir. Önümüzdeki yıl, şirket, gelecekteki Biden yönetimiyle bir anlaşma bulmayı umarken, üçüncü taraf üreticilerin lisanslı yonga setlerine sahip cihazları piyasaya sürecek. Markanın karşılaştığı tüm sorunlara rağmen, teknolojik inovasyonu elinde tutmuyor. Bir rapora göre Huawei, kameraları için sıvı lens çözümlerini test etmenin son aşamasında bulunuyor. Önümüzdeki yılki Huawei P50 ile çıkışını büyük ölçüde yapabilir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Sözde sıvı lens teknolojisinin Huawei kameralarının görüntü sabitleme yeteneklerini artırması bekleniyor. Dahası, odaklanma sürelerini büyük ölçüde azaltacaktır. Daha büyük bir sensörün gelişiyle, otomatik odaklama, yetenekli bir çözümle eşleştirilmezse sorun olabilir. Rapora göre, yeni teknoloji ile odaklanma süresi, insan gözünün odaklanma süresine uyan birkaç milisaniyeye indirilecek. Kısa bir süre önce, Samsung, insan gözüne rakip olabilecek kameralar getireceğine söz verdi, görünüşe göre Huawei bu teknolojide başı çekiyor.

Yeni sıvı lens çözümü, Huawei P50 serisinde piyasaya çıkabilir

Yeni sıvı lens çözümü ilk olarak telefoto kamera için kullanılacak. Bu nedenle, modül, lensleri hareket ettirmek yerine, değişen voltajlarla sıvının şeklini değiştirecektir. Işığa odaklanacak ve görüntüyü iyileştirecektir. Çözümün aynı zamanda daha dayanıklı ve darbelere karşı dirençli olacağını da belirtmek gerekir. Mevcut odaklanma çözümlerinden çok daha iyi olacak. Rapora göre lens Sony IMX782 sensör ile eşleştirilecek. Sony’nin yeni kamera modülü yakında resmiyet kazanacak ve Huawei’nin telefoto kurulumunda yer alacak. Bu yeni teknolojinin Huawei P50 serisi ile birlikte geldiğini görmek bizi şaşırtmayacaktır.

Huawei, sıvı lens ile ilgili patent başvurusunda bulundu - Huawei Güncellemesi

Söylentiler, Huawei’nin 2021’in ilk yarısı için programda hala Huawei P50 serisine sahip olduğunu belirtiyor. Kaputun altında yonga seti çözümüyle ilgili sadece belirsizlikler var. Bazı söylentiler Kirin 9000’e işaret ederken, diğerleri Qualcomm veya MediaTek yonga setine işaret ediyor. Şimdilik, sadece zaman iç kısımlarla ilgili ayrıntıları ortaya çıkaracak. Ancak kamera çözümü söz konusu olduğunda, amiral gemisi serisinde lansmanını yapan yeni sıvı lens çözümüne iddiaya giriyoruz.

.

EISHuaweiHuawei 2021 amiral gemilerihuawei akıllı telefonlarHuawei P50 SerisiHuawei Sıvı Lens çözümüHuawei Sıvı Lensli kameraIMX782 kameraOISSony IMX782