Huawei mobil ekosistemi, 170’den fazla ülkede aylık 500 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir


HMS Küresel Ekolojik İttifak Zirvesi’nde Huawei’nin Küresel Ekolojik Geliştirme Departmanı Başkanı Wang Yanmin, Huawei’nin son zamanlarda ciddi şekilde ele alındığını söyledi. Bununla birlikte, tüketici işinin, özellikle de dış ticaretinin hala aktif olduğunu yineliyor. Huawei, geçtiğimiz yıl Aralık ayında bu departmanı kurdu ve ekoloji kavramı yoktu. Şirketin ve geliştiricilerin çabalarının ardından, mevcut ekolojik gelişimi doğru yoldadır.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Huawei HMS Çekirdek 4.0

Wang Yanmin, Huawei’nin ekolojik gelişiminin iki adımlı hedefleri olduğunu söyledi. İlk adım, temel uygulamaların% 80’inden fazlasının HMS’ye katılmasına izin vermektir. Bu yılın ikinci yarısındaki ikinci adım, zorlu sorunların üstesinden gelmektir. Huawei Küresel Ekolojik Geliştirme Departmanı Başkan Yardımcısı Zhang Li, Huawei AppGallery’nin artık “aktif” olduğunu söyledi. Var haberler, sosyal medya ve eğlence dahil 18 kategoriyi kapsayan çevrimiçi uygulamalar. Şu anda, Huawei’nin mobil akıllı ekosistemi, aylık 500 milyon aktif kullanıcı ve 2 milyon kayıtlı geliştirici ile 170’den fazla ülkeyi / bölgeyi kapsar. Bununla birlikte, Huawei’nin hala yapacak çok işi var.

Dahası, Çinli geliştiriciler küresel uygulama ekosisteminde önemli bir rol oynuyor. Ocak-Kasım 2020 verilerine göre, küresel gelirde ilk 100 uygulama ve oyun (iOS + Google Play) arasında Çinli geliştiriciler% 31’ini oluşturuyor.

Huawei Petal Map artık AppGallery’de indirilebilir

Huawei, Ekim ayında resmi olarak Petal Maps’i başlattı. Bu harita uygulaması, Çin dışındaki bazı Huawei telefonlarının kullanıcıları içindir. HC’ye göre, Huawei Petal Map artık Huawei AppGallery’den indirilebilir. Bu Harita hizmeti, Çin dışındaki 140’tan fazla ülke ve bölgede mevcuttur. Kullanıcılara harita konumlandırma, harita gösterimi, sürüş navigasyonu ve gerçek zamanlı yol koşulları gibi hizmetler sunar. Bu uygulama şu anda Huawei Mate 40 serisi, Huawei P40 serisi ve Mate 30 serisi ile uyumludur. Tüm bu cihazlar EMUI 11 üzerinde çalışıyor olmalıdır.

Huawei Petal Haritası

Aynı zamanda Mate 40 serisini kullanan yeni bir harita etkileşim yöntemine öncülük ediyor – bu, hava ile çalıştırma işlevidir. Kullanıcı sürüş sırasında avucunu ekrana doğru bastırdığında, navigasyon rotası görünümü ve haritaya genel bakış arayüzü serbestçe geçiş yapabilir. Önceki bilgilere göre, Petal Maps’in gerçek zamanlı otobüs bilgi istemleri aracılığıyla kullanıcılar, zaman ve seyahat planlarını planlamak için bazı şehirlerin otobüs kalkış ve varış durumunu görüntüleyebilir. Şu anda Huawei Petal Map, Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca ve İtalyanca dillerinde navigasyon sesli yayınlarını desteklemektedir.

.

hms çekirdeğiHMS Çekirdek 4.0HuaweiHuawei mobil ekosistemiHuawei Uygulamaları