Huawei: Mevcut telefonlarımız Android ve GMS güncellemelerini almaya devam edecek


Birkaç gün önce Huawei hayranlarının eline bir bomba atıldı. Şirketin genel lisans anlaşmasının süresi doldu, yani Behemoth, kullanıcılara gelecekteki Android güncellemelerini sağlayamayabilir. Şirketin ABD merkezli donanım veya yazılım kullanmasını yasaklayan ABD yasağının bir başka sonucu. Elbette, bu sonbahar Huawei sahipleri için bomba gibi görünüyor, sonuçta 2020’de pahalı bir akıllı telefon satın almayı ve hiç güncelleme almadığınızı hayal edin? Huawei Mobile Twitter hesabı devreye girdi, bazı şeyleri açıklığa kavuşturmak ve Huawei müşterilerine endişelenmelerine gerek olmadığını söyledi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Endişeli bir Huawei Nova 5T sahibi, cihazının gelecekte Android ve GMS güncellemelerine uygun olup olmayacağını sordu. Huawei o zaman emin mevcut tüm Android akıllı telefonların lisans anlaşmasının sona ermesinden etkilenmeyeceğini. Dahası, şirketten yapılan açıklama, Huawei sahiplerine gelecekteki yazılım güncellemelerinin ve güvenlik yamalarının gelmeye devam edeceğini doğruladı.

“Merhabalar, mesajınız için teşekkür ederim. Mevcut cihazlar üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Güvenlik ve yazılım güncellemelerini her zaman olduğu gibi cihazlarımızda paylaşmaya devam edeceğiz. Herhangi bir sorunuz varsa lütfen DM yoluyla bize bildirin. “

Maalesef, şirketin gelecekteki güncellemeleriyle ilgili şu anda elimizde bulunan tüm bilgiler bu kadar. ABD Ticaret Bakanlığından, lisansın potansiyel bir yenilenmesi konusunda hala resmi bir açıklama gelmedi. Şirketin tweet’i bunu önermesine rağmen, yine de resmi bir onay beklememiz gerekiyor.

ABD ile Huawei arasındaki kavga gün geçtikçe tırmanıyor. Ancak bu, bazı müşterileri etkileyen bir sorun haline gelir. Huawei akıllı telefonlarının bazı sahipleri, gelecekteki güvenlik ve yazılım güncellemelerini almaya devam etmek için şimdi mevcut ekipmanlarını değiştirmek zorunda kalıyor. Bu, bugünlerde kolay bir iş değil. Özellikle devam eden salgının neden olduğu tüm kayıplarda.

Yazılımla ilgili sorunun yanı sıra, Huawei’nin rekabetçi akıllı telefonları zorlamaya devam etmek için donanım alternatiflerini çalıştırması ve bulması gerekiyor. ABD’nin bir başka yasaklı zayiatı, şirketin Kirin yonga seti bölümüydü. Önümüzdeki aylarda, Huawei Mate 40 serisinin içinde çalışan son Kirin 1000 yonga setini göreceğiz. Şirket, gelecekte daha fazla akıllı telefon sağlamak için diğer çip üreticileriyle ortaklık yapacak, ancak soru şu ki, ABD hükümeti buna kaç kez izin verecek?

.

ABD - ÇinABD vs HuaweiAmerika Birleşik DevletleribizeHuaweihuawei akıllı telefonlarHuawei Android LisansıHuawei GMShuawei mate 40 serisiHuawei Mobil HizmetleriHuawei Nova 5T