Huawei Mate 8 yeni bir yazılım güncellemesi alıyor

Huawei Mate 8 yeni bir yazılım güncellemesi alıyor, Mobil Destek

Tüm yasak endişelerinin yanı sıra Huawei, Huawei Mate 40 serisinin yakında ortaya çıkmasıyla meşgul. Yeni akıllı telefonlar, Kirin’in merakla beklenen Kirin 1000 yonga setlerini içeren yonga seti bölümünün son çığlığı olacak. Şirket, pazardaki en önemli amiral gemisi üreticilerinden biri olmayı başardı, ancak şimdi akıllı telefon bölümünün geleceğiyle ilgili her şey endişelerle çevrili. Bu arada şirket, 2015’in ikinci yarısında piyasaya sürülen bir cihaz olan Huawei Mate 8 için bir güncelleme yayınlıyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Huawei Mate 8, şirketin iPhone 6s, Galaxy 6 ve Galaxy Note 5 ile rekabet eden amiral gemisiydi. İlk çıkışından bu yana beş yıl geçti ve şirket yeni bir güncelleme yayınlamaya karar verdi. Bu, şirketlerin iki yıl sonra cihazları düşürme eğiliminde olduğu Android güncellemeleri dünyasında çok nadir görülen bir durumdur. İlginçtir ki, 2015’te piyasaya sürülen tüm cihazlardan Apple iPhone 6s ve 6s Plus, düzenli yazılım güncellemeleri alan tek cihazdır. Aslında, her iki cihaz da iOS 14 için uygun durumda. Apple’ın akıllı telefonlarını desteklemeye devam etmesi daha kolay. Sonuçta, şirket yazılımı ve donanımı kontrol ediyor ve her yıl yalnızca birkaç cihaz çıkarıyor. Android, tüm parçalanma ve sayısız özel görünümle burada.

Huawei Mate 8 yeni bir yazılım güncellemesi alıyor, Mobil Destek

Güncelleme, Temmuz Güvenlik yaması ve yeni bir özellik ekliyor

Birdenbire, Huawei, Huawei Mate 8 için yeni bir sistem güncellemesi yayınlıyor. Yeni OTA sürümü, Çin’de 8.0.0.850 (Coo) bir yapı numarası taşıyor. Muhtemelen beş yaşındaki bir Android akıllı telefon, şirketten bir Resmi Yazılım güncellemesi alır. Huawei için bir standart değildir, bu nedenle ilk defa 5 yaşındaki bir amiral gemisinin şirketten bir güncelleme aldığını görüyoruz. Ancak bunun EMUI 10 için bir güncelleme olduğunu düşünmeyin. Cihaz maalesef bu güncelleme için uygun değil. Bu, el cihazı için mevcut en son aygıt yazılımı olan EMUI 8.0 üzerinde güncellenmiş bir taban. Cihaz, Android 6.0 Marshmallow tabanlı EMUI 4.0 ile piyasaya sürüldü ve iki önemli Android güncellemesi aldı.

Huawei Mate 8 yeni bir yazılım güncellemesi alıyor, Mobil Destek

Merakla, yeni güncelleme güvenlik yaması düzeyini Temmuz 2020’ye getiriyor. Ayrıca, pilin dolduğunda sürekli şarj olmasını ve uyarlayarak pilin yaşlanmasını azaltan “Akıllı Şarj” özelliğini de ekliyor. Bu güncellemenin şu anda yapılacağını görmek biraz garip. Sonuçta, herhangi bir 2015 Huawei Mate 8’in içinde muhtemelen çok eski bir pil var.

OTA güncellemesi 222MB boyutunda gelir ve yalnızca akıllı telefonun Çin versiyonunda mevcuttur. Ancak önümüzdeki günlerde global birimlere ulaşmasını bekleyebiliriz. Benzer bir güncellemenin 2017’den itibaren Huawei Mate 9 ve Mate 9 Pro (2016), Huawei P9 serisi ve P10 serisine de sunulduğunu belirtmek gerekir.

.

EMUI 8EMUI 8 güncellemesiEMUI 8 yazılım güncellemesihuawei dostum 8Huawei MateHuawei Mate 8 EMUI 8 güncellemesihuawei mate 8 özellikleriHuawei Mate serisiYazılım güncellemesi