Huawei Mate 40 ve Mate 40 Pro 22 Ekim’de sunulacak


Huawei Mate 40 serisi nihayet somut bir şekle kavuştu. İçeriden birinin çabalarıyla @Hayalhanemersin, yayınlanmasıyla ilgili tüm önemli tarihler açıklandı. En yakını 12 Ekim’dir. Bu gün, 22 Ekim’de bir duyuru ile sona erecek bir tanıtım kampanyası başlayacak.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Aynı gün, Çin’deki Mate 40 için ön siparişler başlayacak ve 30 Ekim’de Çin mağazalarında satışa sunulacak. Maalesef uluslararası sürüm bilgisi mevcut değil. Daha önce mevcut olan bilgilere göre, bunun yıl sonundan önce gerçekleşmesi ve hiç olmaması olası değildir.

22 Ekim etkinliğinde üç model göreceğiz: Mate 40, Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro +, Porsche Design ise yalnızca Pro + varyantı olacak. Doğrudan söylenmiyor, ancak aynı gün sonunda sonunda Kirin 9000 hakkında konuşacaklar. Ayrıca Mate 40 yeni bir Leica kamera, yuvarlak kenarlı bir şelale ekranı, hızlı ve kablosuz şarj teknolojileri almalı. ve daha sonra Harmony OS’ye geçme özelliğine sahip yeni yazılım.

Huawei Mate 40 Serisi

ABD yaptırımları nedeniyle Huawei Mate 40 serisi ürünler önceki yıllarda olduğu gibi Eylül ayında geldi. Ancak, bu ay yakında gelecekler. Zaman geçtikçe, bu akıllı telefon serisi hakkında daha fazla sızıntı ve resmi haberler var.

Huawei Mate 40 serisi

Önceki haberlere göre bu kez Huawei Mate 40 serisinin Huawei P40 serisi gibi Mate 40, Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro + olmak üzere üç versiyonu olacak. Ve önceki kavisli ekranın aksine sadece Pro sürümünde; Bu sefer Mate 40 serisi düz ekrandan çıkacak. Böylece tüm hat eğimli bir ekran tasarımına sahip olacak. Ancak her birinin farklı eğriliği olacaktır. Bunlar arasında Mate 40, 6.67 inç ekran boyutuna ve 90Hz yenileme hızına sahip kavisli bir ekran tasarımına sahip olacak.

Mate 40 Pro, daha büyük bir eğriliğe sahip bir “şelale ekranı” kullanır. Aynı zamanda Mate 30 serisinde kesilen güç düğmesi geri dönecek. Fiziksel hacmi olmayan önceki tasarım çok iyi bir girişim. Ancak gerçek deneyim açısından fiziksel düğmeler daha kullanışlıdır. Özel ekran boyutu hakkında çok kesin bir haber yok. Ancak daha önce sızdırılan koruyucu filmden Huawei Mate 40 Pro’nun Mate 40’tan biraz daha uzun olacağını görebiliyoruz. Yaklaşık 6.8 inç olması bekleniyor. Yenileme hızı açısından daha önce 90Hz olduğu bildirilmişti. Ancak bunun 120Hz yenileme hızını destekleyeceğini de duyduk.

.

eş 40Huawei Mate 40Huawei Mate 40 ProMate 40 lansman tarihiMate 40 Pro