Huawei Mate 40 serisi yeni bir bellek genişletme teknolojisi kullanıyor – orijinal bellek boyutuna 2 GB ekler


Çinli imalat devi Huawei, Mate 40 serisinin Çin’deki resmi lansmanında söyleyecek çok şeyi vardı. Üst düzey bir yönetici olan Yu Chengdong’a göre, Huawei Mate 40 serisi yeni bir bellek genişletme teknolojisi ile birlikte geliyor. Bu teknolojinin açıklamasından telefonun orijinal hafızasına 2GB eklediğini görebiliyoruz. Huawei’ye göre 8GB fiziksel bellek bu teknoloji ile 10GB’a eşdeğer olacak. Aynı şey 12GB bellek için de elde edilebilir. Bu teknoloji ile genişletildikten sonra 14GB belleğe eşdeğer olacaktır. Dinamik grup sıkıştırma ve süper bellek flash füzyonu ile Uygulama sahne arkasındaki ortalama önbellek sayısı, Mate 30 Pro 8 GB’ta 11 iken, Mate 40 Pro 8 GB’ta 16,6’ya yükseldi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Huawei Mate 40 serisi

Huawei Mate 40 serisindeki tüm akıllı telefonlar Kirin 9000 serisi çip ile birlikte gelir. Mate 40 Pro, Mate 40 Pro + ve Mate 40 RS Porsche Design Kirin 9000 işlemciyi kullanırken, Mate 40 Kirin 9000E işlemciye sahip.

Huawei Kirin 9000 ile Kirin 9000E arasındaki fark çok az. Her ikisi de bir Mali-G78 grafik ve görüntü işlemcisi ile donatılmıştır. Bununla birlikte, Kirin 9000 bir 24 çekirdekli versiyon, Kirin 9000E 22 çekirdeğe sahiptir. Ek olarak, Kirin 9000’in NPU kısmı 2 büyük çekirdek + 1 mikro çekirdeğin bir kombinasyonunu kullanır. Ancak Kirin 9000E, 1 büyük çekirdek + 1 mikro çekirdeğin birleşimidir. Genel olarak Kirin 9000E, Kirin 9000’in “genç versiyonu” dur.

ABD’nin Yonga Üreticilerinin Huawei ile Anlaşmasına İzin Verdiği İddiası

Financial Times ile görüşen bir yonga seti üreticisi, Huawei’yi tedarik etmek isteyen şirketlerin, eğer teknoloji 5G’yi destekliyorsa veya onunla ilgili ise onay almayacağını ima ediyor. Bu, Huawei’nin yonga üreticileriyle başa çıkma şansı olduğu anlamına geliyor. Bununla birlikte, ilgili bir kural var. Yonga üreticileri 5G ekipmanıyla başa çıkamayacak.

Bildiğiniz gibi, Huawei dünyanın en büyük 3. mobil üreticisi olmaya devam etti. Yatırımlarının ve işlemlerinin ekonomi üzerinde ne kadar etkisi olacağını tahmin edebilirsiniz. Güney Koreli dev Samsung bunu anlıyor. İşte bu yüzden Huawei’ye bu fırsatı verdiler. Samsung, OLED Panellerini Huawei’ye tedarik edecek. Ve şimdi, nihayet, Huawei yonga setlerinin önemli bir sorununu çözebilir.

Haberler şu an için resmi değil. Son sözler ABD Ticaret Bakanlığı’ndan gelecek. Ve sadece onların resmi ifadeleri çıktığında emin olacağız. ABD Ticaret Bakanlığı’ndan yeşil ışık geliyorsa, Kirin’i yeniden iş başında görmeye hazır olun. Bu haberle ilgili düşünceleriniz neler? Huawei, yonga seti üreticilerini geri alabilse bile, Huawei’nin karşılaştığı bir başka büyük sorun olan Google hizmetlerini kullanamayacak.

.

Bellek Genişletme TeknolojisiHuaweiHuawei Mate 40huawei mate 40 serisiHuawei Mate 40 serisi bellek genişletme teknolojisiMate 40 serisi