Huawei, Mate 40 serisi için 10 milyondan az Kirin 9000 yonga setine sahip


Huawei, ABD yasağından sonra iş akışını sürdürmek için bir yıldır mücadele ediyor. Şirket, memleketinden gelen büyük destek ve Huawei Mobile hizmetlerinin büyümesi sayesinde bazı zorlukların üstesinden gelmeyi başardı. Ancak, bu yıl ABD hükümetinin kısıtlamaları daha da sıkılaştırmaya karar vermesinin ardından işler daha da kötüye gitti. En büyük yumruk, Kirin yonga setlerinin arkasındaki HiSilicon bölümü için TSMC yonga seti tedarikinin sona ermesiyle geldi. Huawei artık Kirin yonga setlerini üretemiyor. Son aylarda yapabileceği her şey, yaklaşan Huawei Mate 40 için mümkün olan en büyük 5nm Kirin 9000 yonga setini sağlamaktı. Ancak bir rapor, bu miktarın genellikle çok satan bir seri için yeterli olmayabileceğini belirtiyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


İlk raporlara göre şirket, TSMC’ye 15 milyon ünite üretmesini emretti. Ancak bugün sadece 8,8 milyon civarında yonga olacağını belirten yeni bir parça ortaya çıktı. 15 milyon adet bekleyen bir şirket için, 10 milyondan daha azına sahip olmak gerçekten sorunlu olabilir. Bir Weibo sızıntısına göre, 5 nm’lik gofretlerin toplamı 22.000. GSMArena’daki insanlar, Tayvanlı üreticinin Huawei’ye sağlayabileceği tüm yonga seti miktarına ulaşmak için bazı basit hesaplamalar yaptı. 15 Eylül’de izninin süresi dolduğundan Huawei daha fazla birim sipariş edemez. Şimdi bu karmaşık durumla başa çıkması gerekecek.

Huawei’nin 2021’in başına kadar Mate 40 serisinden en az 8 milyon adet satması bekleniyordu.

Huawei Mate 40

İlk tahminler, Ekim ayındaki lansmandan yıl sonuna kadar 8 milyondan fazla Mate 40 akıllı telefonun sevk edileceğine işaret ediyor. Bu başarılsaydı, Kirin 9000’den 2021 boyunca Huawei Mate 40 kampanyasını sürdürecek çok fazla ünite kalmazdı. Sonuçta cihaz beklediğimiz kadar iyi performans göstermeyebilir. Bu Huawei için gerçekten kötü olur. Sonuçta, şirket bir sonraki amiral gemisinde en son yonga setini sağlamak için çok fazla kaynak yatırdı. Cihaz iyi satmazsa, geliştirmesi için harcanan tüm geliri geri kazanamaz. Huawei Mate 40 serisinin olası bir arızası, şirketin belirsizliklerini artıracaktır.

Şirketin bir B planı hakkında düşünmesi gerekiyor, ancak yeterli zaman olmadığına inanıyoruz. Kirin yonga setlerinin olmaması, şirketi Mate 40 serisini ertelemeye bile zorlayabilir. Varyantlardan birini iptal etmenin en iyi seçenek olmayacağını düşünüyoruz. Özellikle de önümüzdeki ay gerçekleşeceği iddia edilen lansmanla.

.

5 nm Kirin 9000HiSilicon Kirin 9000HuaweiHuawei HiSiliconHuawei TSMCHuawei Vs ABDHuawei yasağıKirin 9000Kirin 9000 SoCKirin 9000 yonga setiTSMC