Huawei, Mate 40 Pro’ya olan güçlü talebi karşılamıyor


Huawei şu anda küresel pazarda çok sıkıntılı bir durumda. Ve herkes zaten sebebini biliyor. Ancak ABD dışındaki bazı pazarlarda, markanın çok sayıda hayranı var ve akıllı telefon pazarında lider. Amerika Birleşik Devletleri’ni 5G teknoloji sektöründe lider yapma hedefini belirleyen Beyaz Saray yetkililerinin markaya yönelik son yaptırımları, Huawei cihazlarının son dönemde popüler olmasına katkı sağladı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Huawei, Mate 40 Pro’ya olan güçlü talebi karşılamıyor

Vatanseverlik duygusuyla hareket eden Çinliler, aktif olarak Huawei cihazlarına geçmeye başladı ve bu, yalnızca akıllı telefon endüstrisinin zirvesinde kalmasına değil, aynı zamanda bu yılın ikinci çeyreğinde dünya çapında en iyi akıllı telefon üreticisi olmasına izin verdi. Şirket geçtiğimiz günlerde Huawei Mate 40 serisini tanıttı; ve hattın anavatanında çok popüler olacağına inanmak için her türlü neden var.

Çin’de Huawei Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro + satın almanın imkansız olduğuna dair bir mesaj geldi; ve hepsi kıtlık yüzünden.

Şirketin üretim tesisleri, bu modellere yönelik artan talebe ayak uyduramadı. Huawei, yeni cihazlara olan yüksek taleple başa çıkamayacağını doğruladı. Büyük olasılıkla sorun, Çinli şirketin sınırlı miktarda Kirin 9000 yongasına sahip olmasından kaynaklanıyor; ve gemide bulunan birçok cihazı serbest bırakmayı göze alamaz.

Huawei Mate 40 Pro

Huawei, Mate 40 Pro + ‘da kendi üretimi olan bir flash bellek kullandı ve inanılmaz derecede hızlı

Kullanıcılar ve uzmanlar, yeni Huawei Mate 40 amiral gemilerinin serisini incelemeye devam ediyor. Cihazların ilk incelemelerinin ardından, yeni ürünlerin demontajı ile ilgili raporlar zamanla ortaya çıktı. İlki arasında Huawei Mate 40 Pro + ve Mate 40 RS Porsche Design’ın incelenmesine karar verildi. Uzmanlar, bu cihazların içinde neler olduğunu incelerken, Huawei’nin bu akıllı telefonlarda kullandığı flash bellekle ilgili ilginç bir ayrıntı buldu.

Bu iki modelin içinde HiSilicon logosunu taşıyan bir flash bellek olduğu ortaya çıktı; bu da Huawei’nin yaratılışı olduğunu gösteriyor. Huawei SFS 1.0 flash modülünün ölçüm sonuçlarına dayanarak, UFS 3.1 flash belleğe kıyasla işlem hızında neredeyse iki kat artış sağladığını tespit etmek mümkün oldu. Dolayısıyla, sıralı yazma hızı 1280 MB / s ve rastgele 548 MB / s idi. Karşılaştırma için, UFS 3.1 için bu rakamlar sırasıyla 700 MB / sn ve 200-300 MB / sn’dir.

İlginç bir şekilde, sunumun kendisinde, şirket, akıllı telefonlarında kendi üretiminin bir flash sürücüsünü kullanmaya başlaması gerçeğine kendini adamadı. Her durumda, görünüşü, şirketin tutarlı bir şekilde ithal ikamesi politikasını uyguladığının bir kanıtıdır; ve bileşenlerin üretimini kendi başına kurmaya çalışıyor.

.

Huawei Mate 40Huawei Mate 40 ProHuawei Mate 40 Pro ayrıntılarıHuawei Mate 40 Pro satışlarıHuawei Mate 40 Pro sıkıntısı