Huawei Mate 40, Huawei Mobile İngiltere Twitter Kanalı Üzerinden Tanıtıldı


Kısa süre önce, Huawei’nin tüketici şirketi CEO’su Yu Chengdong, yeni amiral gemisi Huawei Mate 40 serisinin piyasaya çıkış süresiyle ilgili en son haberleri açıkladı. HDC 2020 konferansının kişisel günlük videosunda, ‘Lütfen bir dakika bekleyin. Her şey planlandığı gibi orada olacak. “Yu Chengdong’un ima ettiği piyasaya sürülme zamanına göre, makine Ekim ayı başlarında, yanlışlıkla hiçbir şey olmazsa piyasaya çıkacak. Son günlerde, @Huawei Mobile Birleşik Krallık telefonun resmi ısınmasının açılışında başı çekti.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Huawei Mate 40

Huawei Birleşik Krallık’ın Twitter kanalının dediği gibi, “Sizin için heyecan verici haberlerimiz var … Yeni nesil #HuaweiMate yakında geliyor – bizi izlemeye devam edin!” Bu, Huawei’nin resmi hesabının bu telefon hakkında ilk konuşması. Belli bir lansman tarihi olmamakla birlikte kesin olarak söyleyebiliriz ki telefon yolda ve çok yakında bizlerle buluşacak. Temelde bir ayı geçmemesi gerektiğini tahmin ediyoruz. Diğer bir deyişle, Huawei Mate 40’ın eylül sonu ve ekim başında piyasaya çıkması çok muhtemel. Bu, temelde önceki açıklamalarla tutarlıdır.

Tasarım

Diğer yönlerden, daha önce ortaya çıkan haberlere göre, yeni Huawei Mate 40 serisi temelde önceki neslin tasarım konseptini devam ettirecek. Böylece, ön çift kameralı delik delme şelale ekran çözümünü hala benimseyecektir. Ekran eğriliği daha da artacaktır. Yan tarafta, kullanıcı işlemini daha kolay hale getiren fiziksel bir ses düğmesi bulacağız.

Huawei Mate 40

Huawei Mate 40 Serisi Özellikleri

Konfigürasyon açısından, makine yeni Kirin 9000 serisi işlemciye sahip olacak. 5nm süreci üzerine inşa edilmiştir ve Cortex A77 veya A78 mimarisini benimser. 5G modemi entegre eden dünyanın ilk 5nm SoC’sidir. Ek olarak, telefonun gelişmiş versiyonu yeni yükseltilmiş süper hassas dörtlü kamera ile gelecek. Daha önce, makinenin ana lensinin 50MP CMOS kullanabileceğini öğrendik. Aynı zamanda yakınlaştırma ve film lensleri de yükseltilecek. Bir periskop telefoto lens, 5x optik yakınlaştırma ve 55x dijital yakınlaştırma desteği alır.

Huawei Mate 40’ın en az üç modeli olacağını tahmin ediyoruz – Mate 40, Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro +. Tüm modeller görünüm, performans ve fotoğraf açısından olağanüstü olacaktır.

.

HuaweiHuawei Mate 40Kirin 9000