Huawei, kendi markalı ekranlarını ve tüketici sınıfı masaüstü ürünlerini piyasaya süreceğini onayladı


Bugünkü Huawei Full Connect Konferansı 2020’de, Huawei Tablet ve PC Ürün Grubu Başkanı Wang Yinfeng, muhabirlere şunu doğruladı: Huawei, kendi markalı ekran ürünlerini piyasaya sürecek ve ayrıca gelecekte tüketici masaüstü ürünlerini de piyasaya sürecek. Sözlerinden, Huawei Ekranının masaüstü bilgisayarlarından önce geleceği anlaşılıyor. Ancak şirketin bu yıl bir masaüstü bilgisayar çıkaracağını doğruladığını belirtmekte fayda var. Bu, hem Huawei Ekranına hem de Masaüstü Bilgisayarına bu yılın sonlarında sahip olabileceğimiz anlamına geliyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Huawei TV

Huawei Ekranı

Çinli üretici, oyun pazarı için kavisli bir ekran yayınlayacak. Huawei’nin amacı, Xiaomi gibi gelişmekte olan üreticilerle rekabet etmektir. Ayrıca spekülasyonlar, Huawei’nin dışarıdan temin etmek standart teşhir ürünlerinin üretimi (kavisli olmayan) BOEVT’e. Bu şirket BOE Technology Group’un bir ODM (Orijinal Tasarım Üreticisi) yan kuruluşudur. Huawei için ekranlarının ilk grubu 2 ~ 3 monitör içerecek.

Ayrıca şirket, oyun pazarı için kavisli ekran monitörlerinin üretim görevini TPV Teknolojisine devredecek. İlk sipariş yaklaşık 1 milyon birimdir ve ekran boyutu mevcut ana akım 27 inç ve 34 inç’i içerir. Analistler, Huawei’nin ekran pazarına iddialı girişinin, aynı zamanda masaüstü bilgisayar pazarına da girmeye hazırlandığına dair artan piyasa spekülasyonlarıyla uyumlu olduğuna inanıyor.

Huawei Masaüstü PC

Huawei’nin masaüstü bilgisayarı piyasaya süreceği haberi uzun zamandır dolaşıyor. Raporlara göre, masaüstü bilgisayarı bir Çin çipi ile geliyor – Kunpeng 920 işlemci. 8 GB’a kadar DDR4-2666 RAM ve 256 GB SSD katı hal sürücüsüne sahip olacak. Bu cihaz ayrıca AMD Radeon R7 430 ayrı grafik kartı, 180 W güç kaynağı ve dahili bir işletim sistemi.

Huawei Masaüstü PC

Önceki raporlara göre, Huawei’nin ilk masaüstü modeli HiSilicon’ın 7nm Kunpeng 920 3211K işlemcisini kullanacak olan “Qingyun W510” olacak. Bu PC UOS sistemi olacaktır. Bu, China Electronics Group ve Wuhan ShenZhiDuo Technology Co.’nun yer aldığı bir grup tarafından geliştirilmiştir. Çin işletim sistemi, sektördeki birçok şirketin ortak çabasıdır.

Geçtiğimiz Eylül ayında Full Connect Konferansı’nda Huawei, Kunpeng 920 masaüstü anakartını piyasaya sürdü. Ana akım bellek, sabit sürücüler, ağ kartları ve diğer donanım aygıtlarıyla uyumludur. Ayrıca, şirketin ilgili masaüstü ürünleri vardır, ancak bu cihaz yalnızca kurumsal müşteriler içindir.

.

Huaweihuawei ekranHuawei Masaüstü BilgisayarHuawei Masaüstü PC