Huawei, Huawei P50 serisini H1 2021’de piyasaya sürecek


Huawei, şirketi hem donanım hem de yazılım alanında sürdüren ABD Hükümeti yasağı nedeniyle akıllı telefon bölümünde büyük bir etki yaşadı. Yasak 2019’dan beri var ve şirket sonuçlarından kurtulmayı başardı. Ancak 2020’de işler biraz daha karmaşık bir hal aldı. Şirket, HiSillicon yonga seti bölümüne erişimi kaybetti. 5nm yongaların gerçek tedarikçisi olan TSMC artık şirketle başa çıkamıyor. Huawei hala akıllı telefon segmentinde hayatta kalmak için elinden gelenin en iyisini yapıyor ve yakın zamanda Kirin yonga setlerini kullanan son cihazlar olarak Huawei Mate 40 serisini piyasaya sürdü. Şimdi şirketin amiral gemilerini piyasaya sürmeye devam etmesi için üçüncü taraf yonga seti üreticilerine güvenmesi gerekecek. Sorunlara rağmen şirket, 2021’in ilk yarısında Huawei P50 amiral gemilerini piyasaya sürmeyi planlıyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


TheElec’in bir raporuna göre Huawei, 2021’in ilk yarısında P Serisinin bir sonraki versiyonunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Raporda ayrıca Huawei’nin 5nm tabanlı Kirin 9000 yonga setini kullanacağı belirtiliyor. Sonuçta bu bir sürpriz, Huawei’nin tedarikin tamamını Mate 40 serisine yönlendirdiğini gösteriyordu. Huawei Tüketici İşletmesi CEO’su Yu Richard, bir önceki açıklamasında Huawei Mate 40 Serisinin Kirin SoC kullanan son ürün olabileceğini söyledi.

مواصفات وسعر جوال Huawei P50 وأهم مميزاته - مواصفات برو

Samsung ve LG, Huawei P50 ekranlarını tedarik edecek

Yonga setinin yanı sıra, Huawei P50 ekran tedarikçilerinin Samsung Display ve LG Display olduğunu belirten raporlar. Her iki firma da şu an itibariyle üretime hazırlanıyor. Bu ekranların çözünürlüğü ve gerçek tasarımı şu anda bir muamma. P50 siparişleri kesindir. Ancak rapor, bir sonraki Mate 50 serisi için de sipariş alıp almayacakları konusunda bir netlik olmadığını söylüyor.

Huawei, kullanıcı tabanını sağlam akıllı telefonlarla korumak istiyor ve adını amiral gemisi segmentinde rekabetçi oyuncular olarak korumak istiyor. Şirket, birkaç yıl önce yaklaşık 44 milyon amiral gemisi akıllı telefon satarak neredeyse Samsung’a ulaştı. Ayrıca 2019 için tüm sevkiyat sıralamasında Apple’ı geride bıraktı. İlk tahminlere göre şirket 2020’de anlamlı bir düşüş yaşadı. Çinli müşteriler Huawei’yi hemen hemen desteklerken, cihazları artık Global pazarlarda neredeyse alakasız. Global bir müşteri için Google Apps olmayan bir cihaza sahip olmak zordur.

Huawei’nin tüm kısıtlamaları aşmanın bir yolunu bulup bulmayacağını görmek için beklemeliyiz. Şirket, Biden’ın yönetiminde biraz rahatlama görebilir, ancak bunu sadece zaman gösterecektir.

.

5GHiSillicon Kirin 9000Huaweihuawei akıllı telefonlarHuawei Kirin 9000 SoCHuawei P50Huawei P50 ProHuawei P50 Pro PlusHuawei P50 SerisiKirin 9000