Huawei, Honor’u satışa çıkarabilir


ABD hükümetinin Huawei’ye sağlamaya çalıştığı kasvetli gelecek, Çinli şirketin bu durumdan çıkış yollarını aramasına neden oluyor. Bunlardan biri de Honor alt markasının satışıdır. Bu, görüşlerini dinlemeye değer olan tanınmış analist Ming-Chi Kuo’nun ulaştığı sonuçtur ve defalarca oldukça doğru tahminlerde bulunmuştur.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bu yüzden, ona göre, Huawei için ortaya çıkan sorunları çözmek için etkili önlemlerden biri, Honor yan kuruluşunun satışı olacak. Ve bu adım sadece Huawei için değil, diğer tedarikçi ortakları için de faydalı olacak. Şu anda alt markanın değeri var ve potansiyel yatırımcıların ilgisini çekiyor.

Onur Oyunu 9A

Honor, değerini korumayı ve ana şirketten bağımsızlık kazanmayı başarırsa, şirket yalnızca bütçe ve orta sınıf cihazlar değil, aynı zamanda premium modeller yaratmaya başlayabilecek. Bu sadece Honor’un marka değerini korumaya yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda pazar payını artıracaktır.

Analistler, Huawei akıllı telefon satışlarının önümüzdeki yıl önemli ölçüde düşeceğinden ve şirketin en büyük akıllı telefon üreticileri sıralamasında yedinci sıraya kayabileceğinden zaten bahsediyorlar. Diğer şirketler Huawei’nin sorunlarından yararlanacak. Samsung ve Apple konumlarını güçlendirebilecek ve Xiaomi, Vivo ve Oppo’nun payı büyüyecek.

Digitimes: Huawei, 2021’de 7. sıraya düşecek

2018-2020’de art arda üç yıl süren durgunluğun ardından, dünya çapında beşinci nesil mobil ağların aktif olarak konuşlandırılması sayesinde, küresel akıllı telefon gönderileri önümüzdeki yıl toplanmaya başlayacaktır.

Digitimes Research’e göre, 5G akıllı telefonlara olan talep, artan ticari 5G ağlarının ve genişleyen kapsamın etkisiyle önümüzdeki beş yıl içinde artacak. Gelişmekte olan piyasalardaki giriş seviyesi 5G cihazlarının düşük fiyatı, küresel akıllı telefon sevkiyatlarını da artıracak ve bu da sırasıyla 2023’te 1,5 milyar birime ve 2025’te 1,7 milyar birime ulaşacak.

Akıllı telefonlar satışı 2020

2021’de Samsung Electronics ve Apple ilk iki sırayı, ardından Oppo, Vivo ve Xiaomi’yi alabilecek. Afrika ve Güney Asya’da Tecno, Itel ve Infinix markaları altında giriş seviyesi telefonlar satan Çinli Transsion altıncı sırada yer alacak. ABD’nin ticari yaptırımları nedeniyle Digitimes, Huawei’nin yedinci sıraya düşmesini bekliyor.

Digitimes Research ayrıca, küresel 5G telefon sevkiyatlarının 2020’de 200 milyon birimi aşmasını ve 2025’te 1,22 milyar birime ulaşmasını bekliyor.

.

HuaweiHuawei sorunlarıHuawei yasağıOnur