Huawei, Honor markasını gizlice sattı


Huawei’yi vuran ABD yaptırımları, şirketi hayatta kalmanın yollarını aramaya zorluyor. Çıkış yollarından biri de Honor alt markasının satışı. Dün, Honor’un varlıklarının satışı ile ilgili sorunun çözüldüğü ve 20 Kasım’a kadar alt markanın yeni sahibinin kim olacağının resmi olarak açıklanması gerektiği bildirildi. Bilgili kaynaklara atıfta bulunan Reuters, Onur’un sahibini seçti.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Huawei, Honor markasını gizlice sattı

Bu, telefon dağıtıcısı Digital China ve Shenzhen hükümetinden oluşan bir konsorsiyumdur. Digital China, en sonunda Honor’daki en büyük iki hissedardan biri olacak ve payı% 15 olacak. Şirketin kendisi – Honor Terminal Co Ltd bu yıl Nisan ayında kuruldu ve tamamen Huawei’ye ait. Dijital Çin’e finans hükümeti ve Shenzhen Teknoloji Merkezi tarafından desteklenen en az üç yatırım şirketi katılacak. Her biri sonunda hisselerin% 10 ila 15’ini almalıdır.

Honor’un satın alınmasının ardından, yeni sahipler yönetim ekiplerinin çoğunu ve 7.000’den fazla çalışanı elinde tutmayı planlıyor. Önümüzdeki 3 yıl içinde şirketin halka arz edilmesi gerekiyor.

Honor 30 Gençlik Sürümü

Digitimes: Huawei, 2021’de 7. sıraya düşecek

2018-2020’de art arda geçen üç yıllık durgunluğun ardından, küresel akıllı telefon sevkiyatları gelecek yıl toparlanacak; dünya çapında beşinci nesil mobil ağların aktif olarak konuşlandırılması sayesinde.

Digitimes Research’e göre, 5G akıllı telefonlara olan talep, artan ticari 5G ağlarının ve genişleyen kapsamın etkisiyle önümüzdeki beş yıl içinde artacak. Gelişmekte olan pazarlarda giriş seviyesi 5G cihazlarının düşük fiyatı aynı zamanda küresel akıllı telefon sevkiyatlarını da artıracak; 2023’te 1.5 milyar adede, 2025’te 1.7 milyar adede ulaşacak.

Akıllı telefonlar satışı 2020

2021’de Samsung Electronics ve Apple ilk iki sırayı, ardından Oppo, Vivo ve Xiaomi’yi alabilecek. Afrika ve Güney Asya’da Tecno, Itel ve Infinix markaları altında giriş seviyesi telefonlar satan Çinli Transsion altıncı sırada yer alacak. ABD’nin ticari yaptırımları nedeniyle Digitimes, Huawei’nin yedinci sıraya düşmesini bekliyor.

Digitimes Research ayrıca, küresel 5G telefon sevkiyatlarının 2020’de 200 milyon birimi aşmasını bekliyor; ve 2025’te 1,22 milyar adede ulaşan bir büyüme.

.

Huawei yasağıOnurOnur markasıOnur satıldı