Huawei HMS ve EMUI 11’de bulabileceğimiz en büyük 5 büyük yükseltme

Huawei HMS ve EMUI 11’de bulabileceğimiz en büyük 5 büyük yükseltme, Mobil Destek

Dün, Çinli imalat devi Huawei, küresel bir konferansta çok sayıda ürünü resmen açıkladı. Elbette bu konferansın kahramanı Huawei Mate 40 serisi ve Kirin 9000 SoC. Bu konferansta lanse edilen birkaç başka ürün var. Mate 40 ile gelen sürpriz Kirin 9000E’yi yaşadık. Huawei Sound, 50W dikey şarj cihazı, Huawei X Gentle Monster Eyewear II, Watch GT 2 Porsche Design, Huawei FreeBuds Studio vb. Ürünler de diyoruz. Bu cihazların çoğunu kapsamlı bir şekilde tartışmış olsak da, Huawei HMS ve EMUI 11 ile birlikte gelen büyük yükseltmeler var.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Huawei HMS ve EMUI 11’de bulabileceğimiz en büyük 5 büyük yükseltme, Mobil Destek

Çinli olmayan kullanıcılar için Huawei, Petal Search ve Petal Map gibi uygulamaları başlattı. Ayrıca, Huawei Mate 40 EMUI 11 açısından yükseltmelerle birlikte geliyor. çoklu ekran işbirliği, akıcılık, ve dahası. İşte HMS veya EMUI 11’de görebileceğimiz en iyi 5 yükseltme.

Huawei Petal Search (HMS)

Basın toplantısında Huawei, Çinli olmayan kullanıcılar için bir dizi yeni uygulamayı resmen başlattı. Bunlardan biri, birden çok arama yöntemini destekleyen evrensel bir arama motoru olan Petal Search. Petal Search, 170’den fazla ülke ve bölgedeki kullanıcılara 20’den fazla kategoride arama hizmetleri sunmaktadır. Kullanıcılar uygulamalar, haberler, videolar, resimler, alışveriş, seyahat, uçak biletleri, oteller, müzik, yerel hizmetler ve çeşitli yaşam bilgileri hakkında bilgi alabilirler. Ayrıca, bu arama motoru 50’den fazla Dili desteklemektedir.

Huawei HMS ve EMUI 11’de bulabileceğimiz en büyük 5 büyük yükseltme, Mobil Destek

Petal Search’ün görsel arama işlevi, kullanıcıların fotoğraf çekmesine veya arama yapmak için resim kullanmasına olanak tanır. İnsanları, hayvanları, manzaralı yerleri, ürünleri, tarifleri vb. Aramak için resimleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, Petal Arama sesli araması İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Arapça ve diğer dilleri de destekler.

Huawei Petal Haritaları (HMS)

Mate 40 serisinde bulabileceğimiz bir diğer önemli özellik Petal Maps. Bu Harita hizmeti, Çin dışındaki 140’tan fazla ülke ve bölgede mevcuttur. Kullanıcılara harita konumlandırma, harita gösterimi, sürüş navigasyonu ve gerçek zamanlı yol koşulları gibi hizmetler sunar. Aynı zamanda Mate 40 serisini kullanarak yeni bir harita etkileşim yöntemine öncülük ediyor – bu, navigasyondaki hava ile çalıştırma işlevidir. Kullanıcı sürüş sırasında avucunu ekrana doğru bastırdığında, navigasyon rotası görünümü ve haritaya genel bakış arayüzü serbestçe geçiş yapabilir.

Huawei HMS ve EMUI 11’de bulabileceğimiz en büyük 5 büyük yükseltme, Mobil Destek

Petal Maps ’aracılığıyla, kullanıcılar gerçek zamanlı veri yolu bilgi istemlerini görüntüleyebilir. Kullanıcılar, zamanı makul bir şekilde planlamak ve daha iyi seyahat planları yönlendirmek için büyük şehirlerdeki otobüs kalkış ve varış durumunu görüntüleyebilir. Petal Maps şu anda İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Çince vb. Dillerde navigasyon ses yayınını desteklemektedir.

Huawei Belgeleri (HMS)

Ofis uygulaması HUAWEI Docs, dünya çapında 100’den fazla ülke ve bölgedeki kullanıcılar için entegre belge hizmetleri sağlar. Kullanıcılar belgeleri, sunumları, formları, PDF’leri ve diğer yerel ve bulut dosyalarını 50’den fazla biçimde çevrimiçi olarak yönetebilir. Aynı Huawei hesabında oturum açarak, kullanıcılar bulut belgelerini birden fazla cihazda düzenleyebilir ve senkronize edebilir.

Huawei HMS ve EMUI 11’de bulabileceğimiz en büyük 5 büyük yükseltme, Mobil Destek

Mevcut bilgilere göre, Huawei’nin uygulama pazarı, 500 milyondan fazla aylık aktif kullanıcıyla dünya çapında 2 milyon geliştiriciyi bir araya getirdi. Quick Application’ın aylık aktif kullanıcı sayısı bir önceki yıla göre% 260 arttı.

Çoklu ekran işbirliği yükseltmesi (EMUI 11)

Huawei Mate 40 serisi, yeni EMUI 11 ile birlikte gelir. Bu sistem, birçok senaryoda havadan hareket operasyonları ekleyen AI havadan operasyonla birlikte gelir. Bu, kullanıcıların ekrana dokunmadan telefonu çalıştırmasına olanak tanır. Örneğin, ekran kapalıyken elinizin avuç içini ekranın üst kısmına getirmek ekranı aydınlatabilir. Bu, zamanı ve diğer ekran verilerini kontrol etmek için uygun görünüyor. E-kitaplara, haber bilgilerine ve resimlere göz atarken, sayfaları çevirmek için avucunuzu ekranın üstündeki alanda sola ve sağa veya yukarı ve aşağı kaydırın.

Huawei HMS ve EMUI 11’de bulabileceğimiz en büyük 5 büyük yükseltme, Mobil Destek

AI hava-uzay operasyonu aynı zamanda hava bastırma eylemlerini de tanıyabilir. Gelen bir aramayı cevaplamak için bu özelliği kullanabilirsiniz. Ek olarak, bu özelliği müzik çalma sırasında duraklatmak için de kullanabilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca yukarı ve aşağı hareketleri kullanarak ekrana dokunmadan müzik sesini artırabilir veya azaltabilir.

EMU 11 ile donatılmış Mate 40 serisinin dağıtılmış yeteneği yeniden iyileştirildi. Bu kez, Mate 40 serisinin EMUI 11’in çoklu ekran işbirliği, PC tarafında aynı anda üç pencerenin açılmasını sağlayabilir.

Mate 40 serisi aynı zamanda HarmonyOS akıllı ev cihazlarına bağlanabilir ve kullanıcılara hızlı bağlantı, son derece hızlı ağ dağıtımı, akıllı etkileşim ve doğrudan hizmetten oluşan tam bir sahne deneyimi sunar.

Ayrıca, EMUI 11’in akıllı çoklu penceresi, cep telefonunda aynı anda birden fazla pencere açılmasını destekleyerek, kullanıcıların bir videoyu izlerken mevcut uygulama arayüzünü kapatmadan veya kapatmadan tarayıcıyı ve sohbet penceresini aynı anda açmasına olanak tanır.

E-posta Diyalog Modu (EMUI 11)

EMUI 11 ayrıca yepyeni bir e-posta diyalog modu getiriyor. E-postanın temel içeriği kartlar şeklinde sunulur. Ayrıca, kullanıcılar bir bakışta önemli bilgiler edinebilir. Konuşma arayüzünde, kişilerle birlikte tüm geçmiş e-postaları görüntüleyebilir ve metin ve eklere doğrudan yanıt vererek e-posta işlemenin verimliliğini daha da artırabilirsiniz.

Diğer iyileştirmeler

EROFS, Ark Compiler, GPU Turbo ve deterministic delay engine gibi yeni teknolojilerin desteğiyle EMUI, kullanıcılara sistemler ve oyunlar açısından istikrarlı ve sorunsuz bir deneyim getiriyor. Yu Chengdong, Kirin 9000’in performans desteğine dayanarak EMUI 11’e sahip Mate 40 Pro’nun 36 ay sonra hala pürüzsüz olabileceğini söyledi. 36 aylık simüle edilmiş eskitme testinden sonra, genel performans yalnızca% 2,5 düştü.

Raporlara göre Huawei şu anda Huawei HMS ve EMUI 11 ile 23 modele sahip. Ancak gelecekte yaklaşık 24 akıllı telefon ve tablet bu güncellemeyi alacak. Huawei HMS ve EMUI 11 kullanıcılarının toplam sayısı yakında 200 milyona ulaşacak.

Sonuç

Huawei, yaklaşık iki yıl önce Amerikan yasağının başlamasından bu yana sistemini iyileştirmek için çok şey yapıyor. EMUI 11 ve HMS sistemlerindeki en son gelişmeler, sistemini Android ve GMS ile karşılaştırılabilir hale getirme arzusunu gösteriyor. Hiç şüphe yok ki, Huawei’nin HarmonyOS veya HongmengOS’u Google’ın Android’inden hâlâ çok uzak. Yine de bu ivme ile devam ederse, yakında önemli bir etki yaratmaya başlayacaktır. Yasağa rağmen Huawei’nin ne kadar ileri gittiğini görmek ilginç.

.

E-posta Diyalog ModuEMUI 11HMSHuawei çoklu ekran işbirliğiHuawei EMUI 11Huawei HMSHuawei HMS ve EMUI 11Huawei Petal AramaHuawei Petal HaritalarıPetal AramaPetal Haritaları