Huawei HiSilicon 28nm OLED sürücü çipinin seri üretimine önümüzdeki yıl başlayacak


Huawei, hem yazılım hem de donanım cephesinde ABD yasağından sürekli olarak saldırılara maruz kalıyor. Geçen yıl, Çinli şirkete uygulanan yaptırımlar, Google Apps ve Hizmetlerini akıllı telefonlarından kaldırdı. TSMC’nin HiSilicon ile olan işini durdurmak zorunda kaldığı bu başka bir yumruk. Sonuç olarak şirket, Kirin yonga setlerinin arkasındaki teknolojiye erişimini kaybetti. Kirin’in işinin bitmesi veya durması nedeniyle, şirketin artık MediaTek ve hatta Qualcomm gibi üçüncü taraf yonga seti üreticilerine güvenmesi gerekiyor. Akıllı telefon işinin geleceğinin belirsiz olduğu bir anda, Çinli dev diğer segmentleri keşfetmeye çalışıyor. Bu aynı zamanda, Huawei’nin daha bağımsız bir şirket olmasına ve dolayısıyla ürünlerine ayak uydurmasına izin veren diğer şirketlere olan bağımlılığını azaltmanın iyi bir yoludur. Şirket şimdi 28nm OLED sürücü yongalarının seri üretimine önümüzdeki yıl başlayacağını duyurdu.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Huawei’nin OLED teknolojisindeki hareketi, bu segmentteki Çin varlığını artırabilir

Bunlar ilginç haberler, sonuçta bu, OLED segmentindeki Çinli şirketlerin yükselişini temsil ediyor. Çinli firmalar LCD pazarının yaklaşık yarısını oluşturuyor ve bu yalnızca Samsung gibi şirketler bu segmentten ayrıldığı için büyüyecek. Bu arada, OLED segmenti Samsung ve LG gibi Güney Koreli şirketlerin hakimiyetini koruyor. Huawei, bu pazardaki varlığını genişletmek için OLED sürücü yongası geliştirme ve işine girmek için çok çalışıyor. Şirketin sahaya girişi, Çin’in bu segmentteki varlığını önemli ölçüde artırabilir. Yeni IC yongası, bir sistemdeki ana kontrol paneli görevi görür. Ekranın görüntü kalitesini ve enerji verimliliğini yönetir. IC yongaları, OLED ekranların netliğinin ve güç verimliliğinin arkasındaki temel unsurdur.

Em busca da Independência: Huawei está desenvolvendo seus próprios chips for telas OLED - TudoCelular.com

Genellikle, sürücü çip teknolojisi ARM mimarisine dayanır. Bu, ARM teknolojisi Huawei’ye karşı ABD teknoloji kısıtlamasına tabi olduktan sonra Huawei için bir sorundur. Bu yüzden, Huawei muhtemelen tamamen özelleştirilmiş ve geleneksel yöntemlerle hiçbir ilgisi olmayan bir yonga seti geliştirdi. Huawei CEO’su Yu Chengdong, yeni çiplerin bantlandığını ve önümüzdeki yıl içinde seri üretime başlayacağını belirtti. Bu çipler gelecek yıl Huawei akıllı telefonlarının yanı sıra akıllı TV’lerde de gelebilir. Analistlere göre, bu çipler aslında seri üretimde ve sadece Huawei’ye değil, diğer Çinli şirketlere yabancı şirketlere olan bağımlılığı azaltmada yardımcı olacak.

.

HuaweiHuawei Ekran teknolojisiHuawei HiSiliconHuawei HiSilicon OLEDHuawei HiSilicon OLED çipHuawei IC çipleriOLED çipleriOLED IC Çipleri