Huawei HarmonyOS Beta sürümünün 18 Aralık’ta piyasaya sürülmesi bekleniyor


Huawei’nin kendi HarmonyOS’u üzerinde çalıştığı biliniyor ve şirket 2021’de şirketin akıllı telefonlarına geleceğini doğruladı. En son Kirin 9000 yongasına sahip amiral gemilerinin bunu ilk alacaklar olacağı biliniyor; ve daha sonra diğer Huawei modelleri onlara katılacak. HarmonyOS aygıt yazılımı, mevcut Huawei / Honor akıllı telefonlarının% 90’ına ulaşacak.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Huawei HarmonyOS Beta sürümü 18 Aralık’ta geliyor

Harmony OS

Daha önce, geliştiriciler için HarmonyOS sürümünün bu yıl Aralık ayında görüneceği biliniyordu. Ve bugün piyasaya çıkış tarihi belli oldu. Çinli şirketlerden biri, geliştiriciler için Hongmeng OS 2.0’ın (Çin pazarı için HarmonyOS işletim sisteminin adı) beta sürümünün 18 Aralık’ta piyasaya çıkacağını duyurdu.

Biraz sonra Hongmeng OS 2.0’ın kullanıcılar tarafından test edilebilmesi bekleniyor; ve bu önümüzdeki yıl Ocak veya Şubat aylarında olabilir. İşletim sisteminin kararlı sürümü, beta sürümünün yayınlanmasından sonraki birkaç ay içinde gün ışığına çıkacaktır.

HarmonyOS, ilk olarak şu akıllı telefonlar için piyasaya sürülecek:

  • Huawei Mate 40 serisi;
  • Huawei Mate 30 / Mate 30 Pro;
  • Huawei-Mate 20 / Mate 20 Pro;
  • Huawei P30 / P30 Pro;
  • Huawei P40 / P40 Pro / P40 Plus;
  • Onur-20/20 Pro / Görünüm 20;
  • Onur Görünümü 30/30 Pro.

EMUI 11, HarmonyOS’a geçmeden önce akıllı telefonlar için son olabilir

Hepimizin hatırladığı gibi, birkaç yıl önce Huawei’nin kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığına dair söylentiler vardı. Zamanla, ABD hükümetinin aktif baskı ve sıkılaştırmaları sırasında bu kararın peygamberlik olduğu ortaya çıktı. Artık şirketin sonunda Android ve EMUI 11’i kendi işletim sistemi HarmonyOS ile değiştireceği açık.

MyDrivers’ın yeni bir raporu, Huawei Tüketici İş Grubu yazılım geliştirme başkanı Wang Chenglu ile yapılan bir röportajdan alıntı yapıyor. Röportaj, şirketin EMUI 11’i HarmonyOS (veya Çin’de HongMengOS) ile nasıl değiştirmeyi planladığı sorusunu gündeme getirdi. Chenglu buna, EMUI 11’in HongMeng ile aynı çerçeveyi kullandığını söyledi; Ek olarak, aynı sistem programlayıcısına ve diğer benzer öğelere sahiptirler.

Bu sözlerden EMUI’nin Android 11 tabanlı son sürümünün özel olarak geçiş sürümü olarak oluşturulduğu anlaşılıyor; HarmonyOS’un ilk halka açık sürümünün benimsenmesi için cihazları hazırlar. Şu anda, yeni aygıt yazılımı sürümü olan HongMengOS 2.0 beta, çeşitli akıllı cihazlar için zaten hazırdır: TV’ler, saatler vb.

.

Akıllı telefonlar için HarmonyOSHarmonyOSHarmonyOS 2.0HarmonyOS lansman tarihiHongMengOSHuawei HarmonyOS