Huawei CEO’su: Teknolojik yeniliği taşımaya devam edeceğimize söz veriyoruz

Huawei CEO’su: Teknolojik yeniliği taşımaya devam edeceğimize söz veriyoruz, Mobil Destek

Dün tüm Huawei meraklıları için yılın en büyük gününü orada geçirdik. Şirket nihayet Huawei Mate 40 serisini tüm ihtişamıyla ortaya çıkardı. Bu cihazlar, şirketin 2020’nin yarısı amiral gemileri olduğu için oldukça önemlidir. Ama aynı zamanda Huawei’nin Kirin yonga setleriyle gelen son cihazlardır. Bu durumda, dünyanın 5nm düğümünde üretilen ikinci yonga seti olan son teknoloji Kirin 9000’e sahibiz. Yeni akıllı telefonların yanı sıra şirket, Huawei Porsche Design Watch GT 2, yerleşik hoparlörlü yeni bir cam ve sekiz mikrofon ve ANC içeren yeni bir kablosuz kulaklık gibi diğer cihazları da tanıttı. Konferansta, Huawei Tüketici İşletmeleri CEO’su Yu Chengdong, ABD yasağının getirdiği zorluklardan bahsetti. Ancak, şirketin yenilikçi fikirler ve teknolojiler getirme çabalarına da güvence verdi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

CEO, bu zamanların şirket için zor olduğunu kabul ediyor. Huawei, akıllı telefon pazarının tacı için Samsung’a meydan okuyan ilk şirketlerden biri olabilir, ancak yasak bu olasılığı kesin olarak ortadan kaldırdı. Dahası, Çinli şirketler önde gelen 5G teknolojisi tedarikçilerinden biriydi. Yine, ABD yasağı temelde Huawei’yi Çin’de kalmaya zorladı. Diğer ülkeler Sam Amca’yı kızdırmak istemedikleri için. Son büyük mesele, yine yasağın zorladığı TSMC ile ortaklığın sona ermesiydi. Huawei artık kendi yonga setlerini yapamıyor, en azından 5nm teknolojisi ile en son yonga setlerini yapamıyor. Şirketin Çin’deki ana ortağı, diğer yonga seti üreticilerinin yıllarca gerisinde. Şimdi, şirketin MediaTek gibi üçüncü taraf yonga üreticilerine güvenmesi gerekecek.

Huawei CEO’su: Teknolojik yeniliği taşımaya devam edeceğimize söz veriyoruz, Mobil Destek

Yu Chengdong, bu mücadeleye rağmen Huawei’nin yenilik yapmaya devam edeceğini ve pes etmeyeceğini vurguladı: Aşağıdaki açıklamasını görebilirsiniz:

“Huawei için, durum ne kadar zor olursa olsun, teknolojik inovasyonu sürdürmeye, tüketicilere en iyi teknolojiyi ve inovasyonu sunmaya, insanların hayatlarını iyileştirmeye ve herkesin iş verimliliğini artırmaya söz veriyoruz. Sözümüzü tutacağız, Herkesin güveni ve desteği için teşekkür ederiz ”.

Şu anda Huawei, bellek, flash bellek veya ABD teknolojisi kullanılarak üretilmiş diğer bileşenleri bile satın alamıyor. Şirket, ABD ile ilgili şeyleri olan yazılımları bile kullanamaz. Huawei, AOSP Google’a ait olmadığı için Android’i elinde tutuyor, ancak arama devi tarafından geliştirilen hizmet veya uygulamaların hiçbirini kullanamıyor. Şirket, Huawei Mobil Hizmetler portföyünü geliştirdi, ancak Çin dışındaki müşteriler için hala yetersiz.

Önümüzdeki birkaç ay içinde, şirket Korece ve Japonca bileşenlere erişimi bile kaybedebilir. Son zamanlarda çıkan raporlar, şirketin otomobil segmentine girişini duyurdu. Huawei, faaliyetlerini genişletmek ve akıllı telefonlara olan bağımlılığı azaltmak için başka segmentler bulmaya çalışmalıdır.

Yaklaşan ABD seçimlerinin sonuçlarına göre her şey değişebilir.

.

HuaweiHuawei CEO'suHuawei Electronicshuawei kirinHuawei Mate 40Huawei Mate 40 Prohuawei mate 40 serisiHuawei Mate serisiHuawei Mobil HizmetleriKirin 9000