Huawei, bu tarihte Mate 40 için Harmony OS 2.0 Beta’yı piyasaya sürecek


Huawei, akıllı telefonlar için Harmony OS’nin ilk beta sürümünü yayınlamak için bir etkinlik planladı. Daha önce, kendi yazılımının ilk beta sürümünün Mate 40 için mevcut olacağının onaylandığını ve Huawei temsilcilerinin 16 Aralık’ta doğrudan geliştiricilere daha fazla bilgi vereceğini hatırlatacağız.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Özellikle, Harmony OS 2.0 tasarım felsefesini öğrenecekler, yeni sistem için uygulama yapısı ve DevEco Studio 2.0 araçları hakkında eksiksiz bilgi alacaklar ve ayrıca sistem geliştiricileri ve teknik uzmanlarla sohbet etme fırsatı elde edecekler. Huawei’den. Ardından ilgili ürün yazılımının sürümü gerçekleşecektir. Harmony OS’nin uluslararası bir sürüm alıp almayacağı belli değil, bazı söylentiler P50’nin önümüzdeki Mart ayında Android 11 ile birlikte geleceğini öne sürüyor.

Harmony OS

Harmony OS 2.0 Donanım Gereksinimleri Açıklandı

Birkaç hafta önce Huawei 2020 Geliştirici Konferansı düzenledi ve Harmony OS 2.0’ı piyasaya sürdü. Toplantıdan sonra Huawei Yazılım Departmanı Başkanı Wang Chenglu ve Huawei Yazılım Departmanı Başkan Yardımcısı Yang Haisong bir röportaj verdi.

Harmony OS 2.0 planından bahsetmişken; Yang Haisong, akıllı telefonlar için Beta sürümünün bu yıl Aralık ayında geliştiricilere sunulacağını söyledi.

“Wang Bo’nun bugün duyurduğu gibi, resmi web sitesindeki kod depomuz ve Code Cloud tamamen halka açıktı. Harmony İşletim Sistemimizin tüm açık kaynak kodlarını ve ilgili materyallerini İnternette zaten görebilirsiniz. Gelecekte Kategori yükleme, ekipman yüklemesi kapsamındaki kategorileri ifade eder. Bu, gelecekte çok önemli odak noktamız olacak. “

Yang Haisong, bir yıl içinde Huawei’nin Harmony OS üzerinde çalışan kendi ekipmanının 100 milyonu aşacağını açıkladı.

Wang Chenglu, Harmony OS sistemini kurmanın uygun hale getirilmesine gerek olmadığını söyledi. Yalnızca ilgili donanım parametrelerine sahip olmanız gerekir ve bunları kurabilirsiniz.

Donanım gereksinimleriyle ilgili olarak Wang Chenglu, Harmony OS’yi kurmanın 128 KB RAM gerektirdiğini söyledi.

Huawei Harmony İşletim Sistemi

Huawei ve Honor, gelecek yıl akıllı telefon pazarının% 4 ve% 2’sini işgal edecek

Araştırma şirketi TrendForce tarafından yapılan yeni bir tahmin, artık Huawei ile hiçbir ilgisi olmayan bağımsız şirket Honor’un önümüzdeki yıl küresel akıllı telefon pazarının yalnızca% 2’sini işgal edebileceğini söylüyor.

Tabii ki, Honor satışı Huawei’yi çok sert vuracak ve ABD yaptırımları ve sonrasında neredeyse hiç ayakta kalmayacak. Bu yıl analistler şirkete küresel akıllı telefon pazarının yalnızca% 14’ünü verirse; tahminlere göre önümüzdeki yıl şirketin payı% 4’e düşecek. Bu tür sonuçlarla, şirketin ilk on lider arasında yer almak için mücadele etmesi gerekecek; çünkü kesinlikle ilk beşe giremeyecekler.

Huawei’ye uygulanan ABD yaptırımları, şirketin gerekli bileşenleri tedarik etme kabiliyetini sınırlıyor; Huawei’nin yeni akıllı telefonlar üretme ve pazarlama becerisini etkiliyor. Yaptırımlar, Huawei’nin Honor markasını satma kararının arkasındaki ana sebepti.

Tahminlere göre bir başka Çinli şirket Xiaomi, önümüzdeki yıl konumunu önemli ölçüde güçlendirecek. TrendForce analistleri, Xiaomi’nin payının% 12’den% 14’e çıkması için mütevazı bir tahmin yapıyor. Ancak Xiaomi’nin kendisi çok daha iyimser ve 240 ila 300 milyon akıllı telefon satmayı planlıyor. Şirket, Apple’ın önüne geçmek ve muhtemelen Samsung ile birincilik için rekabet etmek istiyor.

Huawei Honor satıyor

.

Harmony OS 2.0Harmony OS 2.0 BetaHarmonyOSHuaweiHuawei Mate 40Mate 40 için Harmony OS 2.0 Beta