Huawei bir ağ hızı ölçüm uygulaması başlattı – Tek Tık, Reklamsız

Huawei bir ağ hızı ölçüm uygulaması başlattı – Tek Tık, Reklamsız, Mobil Destek

Huawei, akıllı telefon işini kurtarmak için çok şey yapıyor. Şirkete getirilen çok sayıdaki yasak, faaliyetlerini olumsuz etkiledi. Ancak Huawei henüz pes etmiyor. Şirket, en son amiral gemisi Huawei Mate 40 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Mate 40 konferansında en az altı ürünün çıkacağına dair haberler var. Ayrıca Huawei, yazılım segmentinde de iş fırsatları görüyor. Çin’den yakın zamanda çıkan bir rapora göre, şirket kısa süre önce yeni bir hız ölçüm yazılımı yayınladı. “Tek Tıkla Hız Testi” Uygulaması ağ hızı ölçümü, yönlendirici hız ölçümü ve diğer işlevleri sağlar.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Huawei bir ağ hızı ölçüm uygulaması başlattı – Tek Tık, Reklamsız, Mobil Destek

Huawei’nin bu yeni uygulaması yeni bir görsel efektle geliyor. Şu anda piyasada bulunan normal “işaretçi ve gösterge paneli” tasarım stilini terk ediyor. Ayrıca, uygulama, kullanıcıların ağ hatalarını daha hızlı kilitlemesine ve çözmesine yardımcı olmak için tek tıklamayla ağ tanılama işlevine sahiptir.

Huawei’nin ekran görüntülerine ve bilgilerine bakıldığında, uygulamada reklam bulunmadığı iddia ediliyor. Temiz ve saf bir deneyim sunar. Ayrıca hız ölçüm algoritmasını optimize eder ve bulut test hizmeti düğümleri ekler.

Huawei bir ağ hızı ölçüm uygulaması başlattı – Tek Tık, Reklamsız, Mobil Destek

İsveç Huawei 5G’yi yasakladı

Öte yandan, Huawei’nin 5G’nin İsveç’te yasaklandığına dair haberler var. Bu ülke, küresel 5G ağındaki en büyük rakiplerden birinin (Ericsson) ana ülkesidir. Avrupa ülkesi sadece Huawei’yi yasaklamakla kalmadı, aynı zamanda ZTE’yi 5G yapısından da yasakladı. İsveç düzenleme dairesine göre, yasak önümüzdeki ay yapılması planlanan spektrum müzayedesinden önce resmi olarak uygulanacak.

Amerika Birleşik Devletleri’nin baskısı altında, Avrupa hükümetleri Çin şirketlerinin yeni nesil ağlar kurmadaki rolünü değerlendiriyorlar. Bu yılın Temmuz ayında İngiltere, Huawei’yi 5G ağından yasakladı. Huawei’yi 2027 yılına kadar sisteminden tamamen çıkarmayı umuyor.

Güney Kore Huawei’yi yasaklamayacak

Ayrıca Güney Kore, belirli bir şirketi yasaklamayacağını söyledi. Güney Kore basınında çıkan haberlere göre, Güney Koreli bir diplomat bunu beşinci Güney Kore-ABD’de ortaya çıkardı. 14 Ekim’de gerçekleştirilen stratejik ekonomik diyalog, ABD tarafı, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun, Huawei ve diğer Çinli teknoloji şirketlerinin 5G ekipmanlarını kullanmayı bırakması için Güney Kore’ye baskı yapmak için ulusal güvenlik riskleri adına önerdiği “temiz ağ” planını yineledi. .

Ancak Güney Koreli yetkili, telekom operatörleri tarafından kullanılan ekipman ve teknoloji seçiminin şirkete ait olduğunu ve Güney Kore hükümetinin özel şirketlerin kararlarına müdahale etmeyeceğini söyleyerek yanıt verdi.

.

HuaweiHuawei Tek Tıkla Hız TestiHuawei Tek Tıkla Hız Testi uygulamasıTek tıkla Hız Testi uygulaması