Huawei: Artık Android güncellemesi yok, geçici lisans sona erdi


Huawei’ye karşı misilleme yapma seçeneği Amerika Birleşik Devletleri için bir öncelik haline geldi. Beyaz Saray, şirketin büyümesini geciktiren engeller koydu. Google ile çalışma yasağı ve işlemci üretimi de dahil olmak üzere teknolojiye erişimi kısıtlama. Yakın zamana kadar Google hizmetlerinden yasaklanmış olmasına rağmen, Çinli şirket, yaptırım kısıtlamaları yürürlüğe girmeden önce piyasaya sürülen cihazları için güvenlik yamaları ve Android güncellemeleri yayınlayabilir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bu, ABD Ticaret Bakanlığı tarafından verilen geçici bir genel lisansın varlığı nedeniyle mümkün olmuştur. Amerikan firmaları ile yazılım ürünleri konusunda çalışmaya imkan verir. Ancak süresi 13 Ağustos’ta sona erdi ve uzatılacağını söylemek için herhangi bir ön koşul yok. Bu, gelecekte Huawei ve Honor mobil cihazlarının yazılım güncellemelerini ve Android güvenlik yamalarını alamayacağı anlamına geliyor. Ek olarak, cihazlar SafetyNet sertifikasyonunu geçemez. Bu, ödeme ve bankacılık uygulamalarının yanı sıra bir dizi oyunun çalıştırılamamasıyla sonuçlanacaktır.

Bir keresinde, bir dizi Amerikan telekomünikasyon şirketine, Huawei ekipmanını başka şirketlerin geliştirmesiyle değiştirmeleri için zaman tanımak amacıyla geçici bir lisans verildi. Görünüşe göre, bu çalışma fiilen tamamlanmış durumda ve Amerika Birleşik Devletleri lisansı daha fazla uzatmakla ilgilenmiyor. Huawei ise durumu izlediğini ve olanların olası sonuçlarını değerlendirdiğini söyledi.

Huawei Mate 40, dünyanın bazı bölgelerinde sınırlı satışa sahip olacak

Huawei’nin tüketici işi CEO’su Yu Chengdong’a göre, Huawei’nin yılın ilk yarısında tüketici iş satış gelirinin 255,8 milyar yuan’a (36,8 milyar $) ulaştığını belirtti. Ek olarak, şirket yaklaşık 105 milyon adet sevk etti. Ayrıca Huawei Mate 40 serisinin Kirin 9000 yongasını kullanacağını da açıkladı. Bu şimdilik son nesil Kirin amiral gemisi çipleri olacak. Bu, ABD hükümeti tarafından Huawei’ye uygulanan son yasaktan kaynaklanıyor. Yu Chengdong, Kirin’in yüksek kaliteli çiplerinin stokta kalmadığını ve yakın zamanda çoğaltılmayacağını söyledi.

Yakın zamanda, @evleaks Huawei Mate 40’ın yaygın olarak bulunmayacağını iddia ediyor. Bunun nedeni, Huawei’nin bu akıllı telefonu üretmek için yeterli yongaya sahip olmamasıdır. Önceki raporlar, Mate 40 ve Pro kardeşinin farklı aygıt yazılımı kullanacağını gösteriyor. Mate 40 Pro, EMUI 11 (Android 11) kullanırken, Mate 40 EMUI 10.x sistemi ile gelecek.

EMUI 11, 12 Eylül’den itibaren düzenlenecek olan Huawei Geliştiriciler Konferansı’nda (HDC) resmi olacak. Huawei’nin Android Açık Kaynak Projesi’ne (AOSP) dayalı ilk EMUI sistemi olan EMUI 19’un da HDC 2019’a geldiğini hatırlayın. Huawei P40 cep telefonlarında, Huawei artık Google GMS kullanmıyor ve bunun yerine kendi HMS ekosistemini kullanıyor.

.

Android güncellemelerini onurlandırınHuaweiHuawei Android güncellemeleriHuawei güncellemeleriHuawei yasağıOnurOnur güncellemeleri