Huawei akıllı telefonlar Leica teknolojilerini kullanmaya devam edecek


Son zamanlarda Huawei ile Leica arasındaki ortaklık anlaşmasının sona erdiği bildirildi. Kaynak güvenilir bir içeriden biriydi, ancak Çinli teknoloji devi söylentileri yalanladı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Huawei, Leica ile ortaklığını ilk olarak 2016 yılında amiral gemisi Huawei P9 kameralı telefonun piyasaya sürülmesiyle duyurdu. Ünlü kamera üreticisi Leica, görüntüleme, kullanıcı arayüzü tasarımı ve kamera modülü tasarımına katkıda bulunmuştur. O zamandan beri Leica, yeni amiral gemisi akıllı telefonların yaratılmasında Huawei’nin birincil ortağı oldu. En son Huawei Mate 40 akıllı telefonlarında ayrıca Leica logosu yer alıyor.

Huawei Mate 40 Pro

AndroidAuthority’nin Leica ile ortaklığın sona ermesiyle ilgili bilgiler hakkında yorum yapma talebine yanıt olarak, Huawei temsilcileri bunu “kesinlikle yalan haber” olarak nitelendirdi. Buna ek olarak, bir Leica sözcüsü “ortaklığın sona ermesiyle ilgili hiçbir bilgileri olmadığını” söyledi.

Dolayısıyla, muhtemelen Huawei P50 olacak bir sonraki amiral gemisi akıllı telefon Huawei’nin de Leica teknolojisini alması gerekiyor; ancak, son olayların ışığında, tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceği ve ne tür bir SoC alacağı belirsiz.

Qualcomm, Huawei’ye 4G çipleri tedarik etmek için ihracat lisansı aldı

Son zamanlarda, Huawei’ye çip tedarik etmek için bir lisans alan şirketlerin raporları var. AMD, Intel, Sony vb. Gibi şirketlerin hepsi lisanslara sahiptir. Bununla birlikte, bu lisansların bazıları maddelerle ve bazı kısıtlamalarla birlikte gelir. Son zamanlarda, Qualcomm’un Huawei’ye çip tedarik etmek için bir lisans aldığına dair haberler vardı. Bununla birlikte, en son rapor, Qualcomm lisansının da bir maddeyle birlikte geldiğini gösteriyor.

Qualcomm

Tanınmış bir Wall Street yatırım bankası olan KeyBanc’a göre Qualcomm, Huawei’ye 4G çipleri tedarik etmek için bir ihracat lisansı aldı. Buradaki vurgu “4G çipler” dir. Tabii ki, çok az üretici hala 4G akıllı telefonlarını piyasaya sürüyor. Bu, ABD’nin 5G ile hiçbir ilgisi olmadığı sürece Huawei’ye tedarik için izin vereceğine dair daha önceki spekülasyonları doğruluyor.

5 Kasım’da mali raporunun yayınlanmasından önce, CEO’su Qualcomm belirtti ki Qualcomm, Huawei’ye çip satma lisansı için ABD hükümetine başvurdu ancak herhangi bir yanıt alamadı.

Dün 36Kr raporlarına göre, Huawei’ye yakın bir kaynak, Qualcomm’un Huawei’ye tedarik etme izni aldığını söylediBu, Huawei’nin P ve Mate high-end serisi yongalarının “sıkışmış boyun” ikileminden kurtulacağı anlamına geliyor.

Huawei Başkanı Guo Ping, kamuoyuna yaptığı bir konuşmada, ABD izin verirse Huawei’nin Qualcomm çiplerini kullanmaya istekli olduğunu açıkladı.

.

HuaweiHuawei Leica ortaklığıHuawei yasağıLeica