Huawei Akıllı Telefonlar Gelecek Yıl Harmony OS’ye Yükseltilecek


10 Eylül’de Huawei 2020 Geliştiriciler Konferansı’nda Huawei Tüketici İşletmesi CEO’su Yu Chengdong, Harmony 2.0’ın tam senaryo ekosistemini tamamen etkinleştirdiğini ve uygulama geliştiricileri için Beta sürümünü resmi olarak yayınladığını söyledi. Mobil versiyonu Aralık 2020’de piyasaya sürülecek. Ayrıca, Huawei akıllı telefonlarının gelecek yıl tamamen Harmony OS’ye yükseltileceğini söyledi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Mayıs 2018’de, TEE terminali için Harmony 2.0 çekirdeği kullanıldı. Son zamanlarda, Huawei’nin tüketici iş yazılımı departmanı başkanı Wang Chenglu bir röportajda bundan bahsetti. Tamamen teknik bir bakış açısıyla, Harmony System’in akıllı telefonların koşullarını çoktan karşıladığını söyledi.

Harmony OS

Ancak henüz kullanılmamıştır. Bir yandan uygulama ekolojik problemini çözmek zaman alır. Öte yandan, Google ile işbirliğine dayalı ilişkiyi de hesaba katıyorlar.

Yaptırımlar nedeniyle Huawei’nin Harmony yapmadığını söyledi. Daha önce üzerinde çalışıyorlardı. Ancak yaptırımlar Huawei’nin hızını artırdı.

Bazı akıllı telefon kullanıcıları Harmony sistemini gelecek yıl Ocak ve Şubat aylarında yükseltebilecek. İlk yükseltme birkaç ay için doğrulanacaktır. Ve sonra yükseltme tamamen yayınlanacaktır.

Daha önce, 2020 Geliştiriciler Konferansı’ndaki bir röportajda Wang Chenglu, “Her şeyden önce, EMUI 11 kesinlikle yükseltilmiş bir Harmony OS alan ilk modeldir” demişti. Başka bir deyişle, EMUI 11, Harmony OS’nin birçok özelliğini taşıyor. Ve şu anda bu özellikleri test ediyorlar.

Wang Chenglu, EMUI 11 yükseltme oranının% 90’a ulaşacağını ve kullanıcı ölçeğinin o zamana kadar 200 milyona ulaşacağını tahmin ediyor. Ayrıca son beş yıl içinde Huawei yazılım ekibinin temelde Android sisteminin temel parçalarını değiştirdiğini söyledi.

Kurumsal araştırmanın, Huawei’nin çok sayıda Harmony ile ilgili ticari marka için başvurduğunu gösterdiğini belirtmek gerekir. Şu anda gözden geçirilmeyi bekliyor.

Sızdırılan ekran görüntüleri, bu tescilli ticari markaların şunları içerdiğini de gösteriyor: HUAWEI HarmonyOS, HONOR HarmonyOS, HUAWEI ARK OS, Amon OS, HarmonyOS Linked, HarmonyOS Connected, AIRGlass, Home Mate, Hi City, Hi Lens, vb.

.

Harmony OShuawei akıllı telefonlarUyum 2.0