Huawei akıllı telefon işi düşüyor – Bangladeş’teki iş gücünü azaltıyor


Huawei akıllı telefon işi, geçen yılın başından bu yana tartışmaların merkezinde yer alıyor. İlk ABD yasağının ardından Çinli üretici, Çin dışındaki düşük satışlarla başa çıkmak zorunda kaldı. Ancak, Çin’deki satışlarının keskin bir şekilde arttığı ve bu durumun şirketin genel performansını etkilemediği görülüyor. Aslında, şirket bu yıl Haziran ve Temmuz aylarında Samsung’u geride bırakarak dünyanın en büyük akıllı telefon markası oldu. Bununla birlikte, Huawei’yi yere sermek için ABD hükümeti yasağı tekrar güçlendirdi. Durum şu anda olduğu gibi, Amerikan teknolojisini kullanan hiçbir şirket ABD’den izin almadan Huawei için çalışamaz.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Huawei akıllı telefon işi

Son yasağın hedefi ise Tayvanlı imalat devi TSMC. Bu şirket, Huawei’nin Kirin çiplerinden sorumludur. Kirin çipleri olmadan Huawei, amiral gemisi akıllı telefonlarını piyasaya süremez. Birkaç seçeneği olmasına rağmen, Amerikan hükümetinin iznine ihtiyaçları olacak. Huawei akıllı telefon işi artık yavaş yavaş düşüyor. Bunun ilk kanıtı Bangladeş’ten geliyor.

Akıllı Teknolojiler artık teknik olarak Huawei’nin Bangladeş’teki işlerinden sorumlu

Huawei, Bangladeş’teki akıllı telefon iş operasyonları departmanındaki çalışan sayısını azaltıyor. Şirket haberleri bu hafta başlarında duyurdu, Bölümdeki 8 çalışandan 7’sinin işten çıkarıldığını söylüyor.

Bu çalışanlar, Huawei’nin Bangladeş genel merkezinde Huawei’nin bölgedeki akıllı telefon ve diğer ekipman işlerini doğrudan denetliyorlar. Geriye kalan tek çalışan artık Huawei’nin ülke çapında ekipman işini koordine edecek. Raporlara göre, bölgedeki bu küçülme ve işten çıkarma süreci Kasım 2019’da başladı. Huawei’nin satış, pazarlama ve iş operasyonlarına liderlik eden Smart Technologies adlı bir distribütörü var.

Ek olarak, birkaç yönetici terfi ederken, diğerleri sözleşmeyle atandı. Bir Akıllı Teknolojiler yöneticisi, Huawei akıllı telefonlarının ve diğer ürünlerin satışını, pazarlamasını ve işini yapmaya devam edeceklerini söyledi. Ancak, Huawei çalışanları operasyonları koordine edecek. Huawei’nin Bangladeş bölümünün bir başka yöneticisi, bu değişikliklerin müşteri hizmetlerini etkilemeyeceğini söyledi.

Şu an itibariyle, Huawei üzerindeki yasağın yakın zamanda ortadan kalkacağına dair bir umut yok. Muhtemelen işler, Kasım ayındaki ABD başkanlık seçimleri sonrasına kadar devam edecek. Joe Biden kazansa bile, Çinli üreticilerin çok büyük bir hayranı değil. Ancak, Biden liderliğindeki bir hükümetle müzakerelerin mevcut yönetimden çok daha kolay olması muhtemeldir.

.

Akıllı TeknolojilerBangladeşHuaweiHuawei akıllı telefon işiHuawei BangladeşSmart Technologies Bangladeş