HTC Katlanabilir Bir Akıllı Telefonla Geri Dönüş Yapabilir


İlk Android akıllı telefon HTC Dream idi. On yıl önce şirket bu alanda popülerdi. Ancak, birkaç yıldır kış uykusundalar. Son olarak hayranlar için güzel haberler var. HTC, katlanabilir bir akıllı telefonun patentini aldı ve yakında akıllı telefon pazarına geri dönebilir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Patent, WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi) yardımıyla 2019 yılında geri alındı. Ve Ağustos 2020’de yayınlandı. LetsGoDigital raporu sayesinde, tüm patent detaylarına sahibiz. Patent sadece cihazı değil, firmanın katlama mekanizmasını nasıl planladığını da gösteriyor.

İşte HTC’nin katlanabilir akıllı telefonu

HTC Katlanabilir akıllı telefonÖncelikle bu, diğer katlanabilir akıllı telefonların çoğundan farklı. Onu farklı kılan, katlanmasıdır. Moto Razr gibi diğer popüler katlanabilir telefonların aksine, HTC’nin katlanabilir telefonu dışa doğru katlanma eğilimindedir. Katlanabilir cihazların çoğu, onu cep boyutunda bir telefon haline getiren içe doğru katlanıyor, ancak HTC’nin başka planları var. Bu, temelde, katlandığında arka taraf ön tarafından kapatılacağından, cihazın arkasında ek bir ekrana sahip olmayabileceğini gösterir.

İkincisi, daha az dayanıklı olacaktır. Katlanabilir bir telefon, dışa doğru daha çok içe doğru katlandığında daha güvenlidir. Ve dolayısıyla HTC burada özel önlemler alacak. Ancak cihaz hem daha temiz hem de göz alıcı görünecek. Patent, şirketin katlama mekanizmasını nasıl planladığı konusunda bize iyi bir fikir veriyor. Patent, sağlam görünen cesur ve görünür bir mekanizma alanını açıkça göstermektedir.

HTC Katlanabilir akıllı telefon

HTC’nin CEO’su, mobil işlerinin 2025 yılına kadar karlı bir şekilde büyümesini planlıyor. Durum böyleyse, HTC’nin tam anlamıyla devreye girmesi gerekecek. Bu ne anlama geliyor? Bildiğiniz gibi şu anda akıllı telefon pazarı üç kategoride: Ekonomik Telefonlar, Orta Sınıf ve Amiral Gemileri. Çinli şirketler bütçe ve orta sınıf pazarında boş yer bırakmadı. Oysa amiral gemisi için artık Samsung gibi mükemmel ürünler üreten çok sayıda teknoloji devi var.

Ancak, HTC’nin bu katlanabilir gibi trend olan yeni ürünlerle yeniden piyasaya sürülmesi en iyisi olabilir. Bildiğiniz gibi popüler katlanabilir telefonlardan biri de Huawei’den Mate X serisi adı verilen. Ancak şu anda Google hizmetlerini kullanma ve ABD’de faaliyet gösterme izinleri olmadığı için HTC bunu bir fırsat olarak görebilir. HTC’nin geri dönüşü hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Ayrıca Oku: İŞTE MUHTEMEL IPHONE 12 SERİSİ ETKİNLİĞİ, ÖN SİPARİŞ VE KARGO TARİHİ

.

HTC KatlanabilirHTC Katlanabilir akıllı telefonhtc katlanabilir akıllı telefon lansmanıHTC katlanabilir telefon